Piotr Duda: „Solidarność nie zmienia zdania ws. handlu w niedziele”

18:19

18 października 2017

Polska Agencja Prasowa

Wszystkie niedziele muszą być wolne od handlu. Solidarność nie zmienia zdania – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda we wtorek dziennikarzom.

„Jeśli będzie przyjęty inny projekt, to nie będzie projekt Solidarności, to będzie projekt tych, którzy to przegłosują, czyli Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślił.

Z obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę opublikowanego po zakończeniu prac sejmowej podkomisji wynika, że handel będzie dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, jak również w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy.

Obywatelski projekt wprowadzający ograniczenia w handlu w niedziele trafił do Sejmu jesienią zeszłego roku. Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ „Solidarność”, zakłada ograniczenie handlu w niedziele w większości placówek handlowych. W sejmowej podkomisji ds. rynku pracy posłowie PiS przygotowali pakiet poprawek do projektu tej ustawy. Zakładają one ograniczeniu handlu w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

Pod koniec września minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oceniła, że częściowe ograniczenia handlu w niedziele mogłoby zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz