Nowoczesna o odrzuceniu w komisji projektu ustawy zakazującej aborcji

21:23

5 października 2016

Informacyjna Agencja Radiowa

Teraz najważniejsze, by projekt odrzucił cały Sejm. Tak o odrzuceniu przez sejmową komisję sprawiedliwości obywatelskiego projektu ustawy „Stop aborcji” powiedziała wiceprzewodnicząca klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Dodała, że „odbyło się to w strasznym bałaganie, przy protestach – nie rozumiemy dlaczego – Platformy Obywatelskiej, która nie chciała pozwolić na to głosowanie, ale udało się”.
Posłanka Ewa Lieder stwierdziła, że czarny marsz miał sens, a Joanna Schmidt podziękowała wszystkim jego uczestnikom. Jak mówiła, „to pokazuje, że PiS potrafi cofnąć się pod presją społeczną, mamy nadzieję, że Sejm również projekt przegłosuje i dalszych prac nad tą ustawą nie będzie”.
Paulina Hennig – Kloska oceniła, że komisja została zwołana nieregulaminowo. Dodała jednak, że ważniejsze dla Nowoczesnej było to, by odrzucić szkodliwy projekt. „Nie będziemy prowadzić rozgrywek politycznych wokół tak ważnych problemów dotyczących podstawowych praw kobiet w Polsce, nieetycznym jest prowadzenie rozgrywek politycznych w takim temacie” – powiedziała poseł Nowoczesnej, odnosząc się do zachowania polityków PO, którzy reagując na to, że posiedzenie komisji zwołane zostało, ich zdaniem nieregulaminowo, zgłosili wniosek o odroczenie posiedzenia komisji do 11 stycznia przyszłego roku.
Za odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy głosowało 15 członków komisji. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Dodaj komentarz