Nowa nazwa ugrupowania to… Porozumienie

13:55

4 listopada 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Polska Agencja Prasowa

Nazwa naszej nowej partii to Porozumienie – poinformował w sobotę lider ugrupowania, wicepremier Jarosław Gowin. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na was wszystkich, dołączcie – apelował.

„Zawiązujemy dzisiaj porozumienie. Gdy słyszymy słowo porozumienie, to myślimy o zjednoczeniu, pojednaniu, zbliżeniu się – słusznie. Chodzi jednak o coś ważniejszego” – mówił Gowin podczas sobotniego Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych.

Jak wyjaśnił „chodzi o uczciwą umowę”, czyli porozumienie między obywatelami i ich przedstawicielami: radnymi, wójtami, burmistrzami, prezydentami, posłami i senatorami, ministrami.

„Zebraliśmy się po to, żeby takie porozumienie zawrzeć, nie tylko porozumienie między nami – chociaż to jest wielka wartość. Przede wszystkim chodzi o porozumienie między nami a Polakami. Chcemy zaproponować Polakom uczciwą umowę, że będziemy ciężko pracować dla Polski i kierując się ideałami, które nam przyświecają – ideałami konserwatywnymi, republikańskimi, wolnościowymi chrześcijańskimi, naszą wiarą w siłę i sensowność samorządności – że będziemy Polskę dalej konsekwentnie i głęboko zmieniać” – podkreślił Gowin.

„Jesteśmy takim dobrym zespołem, mamy selekcjonera, który ma strategiczną wizję, mamy ostrych napastników, mamy solidną defensywę, mamy niezłych środkowych i ta drużyna jest otwarta na porozumienie, otwarta na was wszystkich. Dołączcie do nas” – zaapelował lider Porozumienia. (PAP)

Dodaj komentarz