Mężczyzna podejrzany o kradzieże ciał z cmentarzy trafił na 3 miesiące do aresztu

07:36

10 listopada 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Informacyjna Agencja Radiowa

Mężczyzna podejrzany o kradzieże ciał z cmentarzy na Pomorzu oraz Warmii i Mazurach trafił na trzy miesiące do aresztu. 54-latek usłyszał sześć zarzutów: profanacji miejsc pochówku i wydobycia ludzkich ciał. Nie przyznał się do winy i złożył krótkie wyjaśnienia, które nie zgadzają się z zebranymi dotychczas dowodami. 
Policjanci odnaleźli na razie dziesięć fragmentów ciał. Wraz z nagrobnymi tabliczkami były w workach zakopane niedaleko przystanku PKM Brętowo.
„Prokuratura ustala motywy działania sprawcy, obecnie nie są one znane” – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Początkowo mężczyzna ograniczał się do niszczenia nagrobków, z czasem jednak jego działania eskalowały i próbował wydobywać szczątki. Policja nie wyklucza, że działania mężczyzny mogły być związane z zaburzeniami psychicznymi, niezbędne będą więc badania psychiatryczne.
Podejrzanemu grozi osiem lat więzienia. Nieoficjalnie wiadomo, że szczątki ludzkie zapakowane w workach na śmieci mężczyzna przewoził publiczną komunikacją.

Dodaj komentarz