Manifestacje „Zerwijmy Łańcuchy”

15:48

1 października 2016

Informacyjna Agencja Radiowa

Ludzie w obronie zwierząt. W ponad 40 miastach w kraju obrońcy praw zwierząt zaprotestują przeciwko ich złemu traktowaniu.
W centrach miast w południe zaczną się happeningi podczas których wolontariusze przykują się do bud .Chcą w ten sposób pokazać ,że nieustanne trzymanie psa na uwięzi krzywdzi zwierzęta. Będzie też wystawa zdjęć z interwencji Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt. Nie ma tygodnia żebyśmy nie ratowali psa – powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Bogumiła Tiece z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Koszalinie.
Najwięcej interwencji jest na wsiach, od początku roku było ich 150. Ostatnia w Mścicach koło Koszalina gdzie pies był przykuty łańcuchem do garażu, nie miał budy. W tym przypadku sytuacja zwierzęcia się poprawiła .Są jednak przypadki odbierania właścicielom psów, kierowania spraw do sądów, jednak często są one umarzane – dodała Bogumiła Tiece .Trzymanie psa na łańcuchu bez przerwy dłużej niż 12 godzin jest karalne.Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje do trzech lat więzienia za traktowanie ich ze szczególnym okrucieństwem.

Dodaj komentarz