Łódzkie: sąd zdecyduje w sprawie nastolatków podejrzanych o zabójstwo

20:53

11 maja 2015

Jacek Stefanowicz

Dziennikarz działu informacji, wydawca Radioporanka   + 48 68 4555 522

Dwaj nastolatkowie z Żychlina w Łódzkiem, którzy w miniony weekend zabili 67-letnią kobietę, najbliższe 3 miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich.
„W tym czasie sąd ma podjąć decyzję, czy będą oni odpowiadać za swój czyn jak osoby dorosłe” – poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Postępowanie prowadzi sąd dla nieletnich, ale prokuratura zwróciła się do niego o rozważenie przekazania sprawy prokuraturze. To oznaczałoby uznanie, że 16-latkowie powinni odpowiadać jak dorośli w oparciu o kodeks karny. Sąd nie rozpoznał dziś tego wniosku.
W ciągu najbliższych trzech miesięcy powołani biegli sporządzą opinię na temat zachowania 16-latków, uwzględniając to, w jakich warunkach się wychowywali i czym się zajmowali. Po zapoznaniu się z tą opinią,. sąd zdecyduje czy będą mogli odpowiadać za swój czyn tak jak osoby dorosłe.
Do zbrodni w Żychlinie doszło w piątek wieczorem. Według dotychczasowych ustaleń, wnuk ofiary i jego kolega zaatakowali 67-letnią kobietę nożem, w jej domu. Zranili też 10-letnią wnuczkę ofiary. (IAR)

Dodaj komentarz