Kopacz i Piechociński u prezydenta

18:27

14 czerwca 2015

Informacyjna Agencja Radiowa

W poniedziałek późnym popołudniem w Belwederze – spotkanie liderów partii koalicyjnych z prezydentem. Szefowa PO, premier Ewa Kopacz ma zaproszenie na 18-tą. O 19-tej u prezydenta stawi się lider PSL-u, wicepremier Janusz Piechociński.
Bronisław Komorowski tłumaczył w piątek, że chce wiedzieć, czy po ostatnich dymisjach w rządzie koalicja PO-PSL jest stabilna oraz, czy może skutecznie dźwigać ciężar odpowiedzialności rządzenia. Ewa Kopacz zapewniała, że z prezydentem będzie miała – jak zwykle – wiele tematów do omówienia. Być może, że premier przedstawi już prezydentowi nazwiska następców odwołanych ministrów. W związku z aferą podsłuchową, z rządu musieli odejść: kierujący resortem zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat i skarbu Włodzimierz Karpiński. Zdymisjonowano też wiceministrów: skarbu Rafała Baniaka, środowiska Stanisława Gawłoskiego oraz gospodarki Tomasza Tomczykiewicza.
Z funkcji szefa doradców premiera zrezygnował Jacek Rostowski, a Radosław Sikorski przestanie być marszałkiem Sejmu. Kandydata na jego następcę chce zaproponować PSL. Jak tłumaczył w piątek rano w Polskim Radiu wicepremier Janusz Piechociński, konieczne jest nowe rozdanie. Potrzeba nam marszałka Sejmu, a nie marszałka największej partii – mówił.

Jedna myśl na temat “Kopacz i Piechociński u prezydenta”

  1. Jestem ciekaw czy ta furmanka doczołga się do terminowych wyborów parlamantarnych

Dodaj komentarz