Kondolencje polskich władz po zamachu w Nowym Jorku

19:28

1 listopada 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Premier Beata Szydło złożyła kondolencje poszkodowanym w zamachu w Nowym Jorku.
„Łączymy się w bólu z Nowym Jorkiem. Opłakujemy ofiary, jesteśmy z tymi, którzy ucierpieli” – napisała na Twitterze szefowa polskiego rządu. Wezwała jednocześnie do sprzeciwu. „Razem przeciwstawmy się ekstremistom, wszyscy!” – napisała.
Wcześniej kondolencje przekazał także prezydent Andrzej Duda. „Moje myśli i modlitwy są z naszymi przyjaciółmi z Nowego Jorku. Jesteśmy zjednoczeni przeciwko terroryzmowi” – napisał prezydent na swoim koncie na Twitterze.
Również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przekazał kondolencje. Opublikowano je na profilu MSZ na Twitterze. „Składamy kondolencje i łączymy się w bólu z rodzinami ofiar ataku terrorystycznego” – oświadczył Witold Waszczykowski.
W ataku terrorystycznym w Nowym Jorku zginęło 8 osób, a 11 zostało ciężko rannych. Większość ofiar śmiertelnych to Argentyńczycy. Rozpędzona furgonetka wjechała na Manhattanie w pieszych i rowerzystów. Amerykańskie media podają, że sprawcą ataku jest 29-letni imigrant z Uzbekistanu Sayfullo Saipov. Przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 2010 roku dzięki loterii wizowej i zamieszkał w Tampie na Florydzie.

Dodaj komentarz