Zakończenie uroczystości 100-lecia objawień maryjnych w Fatimie

18:00

13 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Uroczysty koncert w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie (pocz. 19.30) w wykonaniu portugalskiej orkiestry symfonicznej, zakończy uroczystości stulecia objawień fatimskich. Weźmie w nim udział prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa.

Zostaną wykonane dwa dzieła: „Salve Regina” Eurico Carrapatoso i premierowy utwór „The Sun Danced”, szkockiego kompozytora Jamesa MacMillana.

Muzyk wyjawił, że komponując utwór pamiętał o liście, jaki w 1999 roku Jan Paweł II wysłał do artystów. Mówił w nim o bliskości twórcy i Boga. Szkocki kompozytor jest zdania, że dla muzyków, łączność między tym, co robimy i wyobrażeniem świętości jest bardzo duża. „Uważam, że muzyka może otworzyć drzwi do lepszego poznania Boga” – powiedział JamesMacMillan.

Orkiestrą dyrygować będzie Portugalka Joana Carneiro. Podczas konferencji prasowej przyznała, że dla niej koncert będzie przesłaniem dla rządzących współczesnym światem. Będzie też okazją, do pokazania kim jesteśmy, co reprezentujemy pod względem duchowym, społecznym i historycznym.

Po koncercie odbędzie spektakl multimedialny. W uroczystościach stulecia objawień uczestniczy w Fatimie ponad tysiąc pielgrzymów z Polski.

Dodaj komentarz