Fałszywe informacje o strzelaninie w Las Vegas

19:39

3 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Amerykańskie media internetowe przyznają, że nie udało im się obronić odbiorców przed dezinformacją w sprawie strzelaniny w Las Vegas. Zginęło w niej 59 osób, ponad 500 jest rannych.
Facebook, Google i Twitter pracują nad poprawkami swoich systemów po tym jak użytkownicy za ich pośrednictwem publikowali wczoraj „fake newsy” – podaje agencja afp. Wśród fałszywych informacji pojawiały się takie jak fałszywa tożsamość napastnika. Pisano również o rzekomych poszukiwaniach kobiety, która jest przeciwniczką Donalda Trumpa. Te informacje pojawiły się najpierw na portalu „4chan”, którego użytkownicy mogą wrzucać dowolną zawartość do Internetu bez ograniczeń. Potem niektóre fałszywe informacje zostały rozpowszechnione przez wyszukiwarkę Google i znalazły się wysoko w wynikach wyszukiwań w sieci. Fałszywe, rozpowszechniane przez internautów rewelacje usunął też Facebook. Twitter także zapowiada walkę z fałszywymi przekazami, po wydarzeniach w Las Vegas.
Sprawca masakry w Las Vegas był nałogowym graczem w pokera i inne gry hazardowe. W pokoju hotelowym, z którego strzelał do uczestników koncertu w Las Vegas znaleziono 23 sztuki broni, w tym wzorowane na wojskowych półautomatyczne karabiny AR-15. Dwa karabiny z celownikami optycznymi stały na trójnogach przy dwóch oknach. W domu Stephena Paddocka znaleziono kolejnych 19 sztuk broni, materiały wybuchowe oraz tysiące sztuk amunicji.

Dodaj komentarz