Dziś w Warszawie memoriał Kamili Skolimowskiej

09:28

15 sierpnia 2017

Jacek Stefanowicz

Dziennikarz działu informacji, wydawca Radioporanka   + 48 68 4555 522

Informacyjna Agencja Radiowa

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się dziś (g. 16.30) 8. memoriał Kamili Skolimowskiej.
Zawody organizowane są ku czci złotej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Sydney w rzucie młotem. Weźmie w nich udział czołówka krajowych lekkoatletów, a także gwiazdy z zagranicy.
Pierwszy raz wstęp na imprezę będzie bezpłatny – przypomina Marcin Kaczmarczyk z resortu sportu. Liczy, że zawody na żywo obejrzy ponad 30 tysięcy osób. Taki był rekord frekwencji sprzed roku: „W tym roku resort przeznaczył na memoriał i imprezy mu towarzyszące pół miliona złotych” – powiedział Marcin Kaczmarczyk. „Dzięki temu także dzieci będą mogły uczestniczyć w tej sportowe rywalizacji. Ministerstwo chce i zapowiada, że nadal będzie wspierać takie inicjatywy” – podkreślił Marcin Kaczmarczyk.
Imprezy towarzyszące memoriałowi to między innymi: mini-memoriał dla dzieci czy piknik lekkoatletyczny. W głównych zawodach nie zabraknie między innymi mistrzyni świata w rzucie młotem, Anity Włodarczyk. Nasza zawodniczka zapowiada walkę o rekord świata, mimo kontuzji palca prawej dłoni: „Nie wyobrażam sobie, abym nie wystartowała w tych zawodach” – powiedziała mistrzyni świata. „Nie wiem, czy uda mi się pobić rekord świata, z pewnością powalczymy. Liczę, że uda się nam pobić też inny rekord – rekord frekwencji na memoriale” – mówi Anita Włodarczyk.

Dodaj komentarz