Coraz więcej chorych na cukrzycę

18:53

9 listopada 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Specjaliści alarmują, że liczba chorych na cukrzycę stale rośnie. W Polsce mamy 3 miliony chorych. W Warszawie odbyła się debata przed Światowym Dniem Cukrzycy, który przypada 14 listopada.
Profesor Krzysztof Strojek – konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii podkreślił, że cukrzyca wynika z rozwoju cywilizacji. Coraz mniej się ruszamy a coraz bardziej przekarmiamy, co powoduje otyłość i choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie – tłumaczył. Profesor dodał, że teoretycznie wiemy, dlaczego występuje cukrzyca, ale czym innym jest wiedzieć a czym innym zrealizować w praktyce zalecenia zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i odpowiedniego sposobu odżywiania.
Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy jest: ” Czy cukrzyca jest mężczyzną czy kobietą?”. Ma ono zwrócić uwagę na to, że choroba dotyczy wszystkich osób na świecie, chorują zarówno kobiety i mężczyźni. Natomiast różne są zagrożenia wynikające z tej choroby. Cukrzyca jest niebezpieczna dla kobiet w ciąży i ich dzieci.

Dodaj komentarz