Austria skarży Niemców za opłaty na autostradzie

12:09

13 października 2017

Karolina Kamińska

dziennikarka działu informacji   +48 68 4555 522

Polska Agencja Prasowa

Austria wniosła skargę do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu za wprowadzenie przez Niemcy opłat za autostrady. Zdaniem austriackich władz, dyskryminuje to inne kraje Unii. Niemieckie rozwiązania krytykują też Holandia i Czechy.
Austriacką skargę do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu zdecydowanie popierają Holendrzy. Przedstawicielka ministerstwa transportu poinformowała, że rząd w Amsterdamie chce dołączyć do skargi. Zrobi to już nowy centroprawicowy gabinet premiera Marka Rutte. Czeski premier Bohuslav Sobotka także skrytykował niemieckie opłaty za autostrady dla samochodów osobowych. „Jednak Praga nie przyłącza się na razie do austriackiej skargi i będzie szukać innej formy protestu” – powiedział rzecznik czeskiego ministerstwa transportu.

W samych Niemczech rozwiązaniu popartemu przez chadecję zdecydowanie sprzeciwia się cała opozycja. Nowe opłaty na niemieckich drogach będą obowiązywać od 2019 roku. Kierowcy samochodów osobowych zapłacą za przejazd darmowymi dotąd niemieckimi autostradami.

Dodaj komentarz