1800 rodzin nie otrzymuje 500+ za marnotrawienie pieniędzy

19:37

3 października 2017

Informacyjna Agencja Radiowa

Blisko 1800 rodzin otrzymuje świadczenie „500 plus” w formie innej niż pieniężna – poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. Jak mówił podczas konferencji „Polska przyszłości”, rodziny te nieodpowiednio wykorzystywały przekazywane im środki. Obecnie otrzymują świadczenie w formie rzeczowej bądź opłacania usług. Bartosz Marczuk dodał, że liczba takich przypadków jest stosunkowo niewielka, biorąc pod uwagę, że łącznie świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus pobiera ponad 2 i pół miliona rodzin.
Bartosz Marczuk liczy na to, że w najbliższym czasie program przyniesie zamierzony efekt – czyli zwiększenie przyrostu naturalnego. – Doświadczenia wielu krajów pokazują, że im więcej pieniędzy wydaje się na politykę rodzinną, tym co do zasady wskaźnik dzietności jest wyższy – mówił wiceminister.
Program „Rodzina 500 plus” został uruchomiony w kwietniu ubiegłego roku. Wypłacanie świadczeń kosztuje w skali kraju ponad 17 mld złotych rocznie. Zgodnie z ustawą rodziny mają wykorzystywać wypłacane pieniądze na „częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka”.

Dodaj komentarz