PSL krytycznie o propozycjach zmian w kodeksie wyborczym

19:08

17 listopada 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Ludowcy sprzeciwiają się zmianom w kodeksie wyborczym zaproponowanym przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem przebywającego dziś w Lubuskiem prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, zmiany zostały przygotowane niedbale, nie gwarantują rzetelnego przeprowadzenia wyborów i zagrażają samorządności.

Wśród głównych zarzutów, które wymienił prezes PSL znalazły się: zbyt niskie kompetencje wymagane od komisarzy wyborczych, zmiany w okręgach wyborczych mające sprzyjać większym partiom oraz likwidacja JOW-ów w gminach:

Ludowcy odnieśli się także do propozycji dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów. Jak powiedział Romuald Gawlik wicemarszałek województwa, propozycja w tym zakresie nie idzie wystarczająco daleko:

Propozycje, które przedstawiciele PSL akceptują, dotyczą uregulowania kwestii budżetu obywatelskiego oraz przesunięcia terminu wyborów tak, aby nie pokrywał się on z datą Święta Niepodległości. Jak zastrzegł Kosiniak-Kamysz, to jednak zbyt mało aby osiągnąć w tej sprawie polityczny kompromis.

3 myśli na temat “PSL krytycznie o propozycjach zmian w kodeksie wyborczym”

  1. Pierwsi którzy głośno przeciwstawiają się łamaniu prawa przez kolaborancki rząd PiS

  2. A z kim że to Prawo i Sprawiedliwość kolaboruje? Chyba ze swoim społeczeństwem

  3. Jakoś nie pamiętam protestów PSL jak schrzaniono poprzednie wybory samorządowe.

Dodaj komentarz