Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju a Lubuskie

11:05

30 września 2016

Marcin Sasim

Dziennikarz Radia Gorzów. E-mail: m.sasim@radiogorzow.pl. Tel. 95-725-82-61. Z Radiem Gorzów związany od lipca 2009 roku.

Rząd w całym kraju konsultuje Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W Lubuskiem tzw. plan Morawieckiego wywołuje szeroką dyskusję. Jak województwo lubuskie powinno oceniać jeden z najważniejszych dokumentów rządowych? Czego oczekiwać?

O tym dziś w Lubuskich konfrontacjach będą dyskutowali:

Bezpartyjni Samorządowcy – Franciszek Wołowicz

SLD – Jerzy Tejchert, sekretarz rady miejskiej SLD w Zielonej Górze

PiS – Klaudiusz Balcerzak

PO – Mirosław Marcinkiewicz, wiceprzewodniczący Sejmiku, szef klubu PO

PSL – Czesław Fiedorowicz, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego

Czekamy na Państwa opinie w komentarzach i telefony do studia 68 324 22 55 i 801 327 462.

 

 

Lubuskie konfrontacje 30.09.2016:

6 myśli na temat “Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju a Lubuskie”

  1. psu na budę te plany morawieckiego ”dobra zmiana ”pokazała w Janowie Podlaskim jej gospodarcze myślenie ,jak można poważnie traktować rząd który dokonuje nowelizacji ustaw co 2-3miesiące -np dotyczące TK , podatków od handlu ,sam się reorganizuje bez jakiejś myśli przewodniej , w okresie wyborczym pis-pkp był ” żarliwym ” obrońcą polskiego rolnictwa a dzisiaj wręcz zmusza się rolników do zmniejszania sił wytwórczych polskiego rolnictwa , osobiście uważam że dla przyzwoitości powinni zrezygnować ze sztandarowej PODŁOŚCI i chociaż udawać że wiedzą co robić z materią zwaną PAŃSTWEM

  2. mariola nic nie przesadzam , zorientuj się co się dzieje w sektorze mlecznym ,nie dość że ceny zjechały poniżej złotówki za litr to jeszcze zmusza się do zmniejszania produkcji , mija prawie rok nowych rządów i oprócz zapewnień o wypłacalności programu 500+ nic optymistycznego nie słychać, inwestycje spadają, np w lipcu w Lubuskiem o 40% ,w kraju rok do roku o 20% a rząd cieszy się że wzrasta sprzedaż używanych samochodów z europejskich szrotów ,dla mnie to nie jest powód do dumy ,chyba że się myśli o chwilowej zapchaj dziurze

  3. zapomniałem dopisać abyś nie brała mojego imienia w cudzysłów , rysiu to moje imię

  4. Szanowny Rysiu czy słyszałeś o tym że „pakiet paliwowy” wprowadzony w dniu 1.sierpnia przez rząd PiSu spowodował wzrost dochodów do budżetu Państwa o ponad 200 milionów złotych przez pierwszy miesiąc funkcjonowania a sprzedaż paliw przez polskie rafinerie wzrosła.W grupie Lotos o 20%,Orlen jeszcze nie podał dokładnych danych.Na temat mleka nie zabieram głosu bo się na tym nie znam ale czy to przypadkiem nie jest spowodowane tzw. kwotami mlecznymi?

Dodaj komentarz