Płacić kary czy przyjmować?

12:01

18 maja 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Komisja Europejska znów zagroziła Polsce sankcjami, jeśli nasz kraj nie rozpocznie programu relokacji uchodźców.

Zgodnie z poczynionymi we wrześniu 2015 roku ustaleniami państwa Wspólnoty zobowiązały się rozlokować na terenie Unii Europejskiej 160 tys. uchodźców, m.in. z Afryki Północnej i ogarniętej wojną domową Syrii. Do Polski miało trafić ok. 6 tys. uchodźców, czemu od samego początku sprzeciwiał się rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Po ostatnich naciskach Komisji Europejskiej, która grozi karami finansowymi za każdego nieprzyjętego uchodźcę, premier Beata Szydło po raz kolejny powtórzyła, że Polska nie zgodzi się na z góry narzucone kwoty relokacji. Jak mówi, polski rząd jest za tym, aby uciekinierom z Afryki i Bliskiego Wschodu pomagać na miejscu, bezpośrednio w krajach, z których pochodzą.

Podobnego zdania są również Węgry i Austria, a nawet liberalna do tej pory Dania, której premier Larss Loekke Rassmusen także neguje zmuszanie państw Unii Europejskiej do przyjmowania konkretnej liczby uchodźców.

Szykuje się więc ostry spór wewnątrz Wspólnoty, a my pytamy dziś, co Państwo sądzą na ten temat? Czy powinniśmy przyjmować uchodźców czy jednak nie przyjmować i płacić za to karę?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Artur Steciąg

6 myśli na temat “Płacić kary czy przyjmować?”

  1. TVN przeprowadzał relację na żywo z jakiejś wyspy jak przypływają uchodźcy kobiety starcy i dzieci , zainteresowani znajdą materiał na Youtube , relację na żywo szybko przerwano

  2. Zadać sobie trzeba jedno pytanie? Dlaczego Ci Uchodźcy tak bardzo chcą się dostać do Europy, a nie do krajów podobnych do siebie kulturowo???? Odpowiedź jest prosta – tam ich nie chcą , a i sami Uchodźcy tam nie chcą podążać, bo wiedzą jaka Europa jest hojna i rozdaje pieniądze za darmo. Wystarczy obejrzeć parę filmików na youtube gdzie uchodźcy wyraźnie mówią, że nie będą pracować, a chcą zasiłek i mieszkanie. A Europejczycy po prostu się boją, ponieważ oglądając telewizję widać jak oni się agresywnie zachowują, a i sami ludzie, którzy mieli i mają z nimi styczność przestrzegają przed nimi.

  3. A ja po prosu im nie ufam i sami sobie są winni. Nie przyjmować.

  4. Wymądrzamy się, ale jeżeli na Ukrainie rozleje się konflikt zbrojny i ruszy do nas niewyobrażalna fala uchodźców, co wtedy? Kto nas wesprze?

  5. Popieram Panią Premier. Po pierwsze Ci Imigranci czy Uchodźcy z Afryki nie chcą po prostu pracować, przyjeżdżają na gotowe. Po drugie są to ludzie odmienni całkowicie kulturowo, występuje niebezpieczeństwo, że zaczną tworzyć swoje getta, jakieś grupy, gdzie nawet policja będzie bała się wjechać – jak to już jest we Francji. Tym samym wzrośnie przestępczość. W Unii nie ma równości. Polska jest traktowana po macoszemu. Nas po prostu nie stać. My jeszcze odbudowujemy swoją gospodarkę i państwo po II wojnie światowej w czym nam nikt nie pomaga.

  6. Nie przyjmować i nie płacić.Pani Angela sama zaprosiła silnych zdrowych mężczyzn z Afryki do swego ogródka ,więc niech teraz nie podrzuca na cudze ziemie nadmiaru swoich „chwastów”.I jeśli żąda od nas zapłaty kary za nieprzyjmowanie, to może my zażądamy wyrównania stawek za pracę,??? Miejmy swój honor i nie skaczmy jak nam zagrają.

Dodaj komentarz