Orange podsumowuje inwestycje w Lubuskiem

18:54

19 maja 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Mieszkańcy aż 40 tys. gospodarstw na terenie całego regionu mogą już korzystać z dostępu do szybkiego internetu.

Jest to możliwe dzięki projektowi „Szerokopasmowe Lubuskie” realizowanego wspólnie przez władze województwa oraz firmę Orange.

Sekretarz województwa Bogdan Nowak przypomina, że jesteśmy jednym z dwóch województw w Polsce, które przystąpiły do takiego porozumienia publiczno – prywatnego.

– Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mieli dostęp do szybkiego internetu, a my oszczędziliśmy bardzo wiele pieniędzy – podkreśla Nowak:

Współpracę z władzami województwa lubuskiego chwalił dziś prezes firmy Orange Polska Jean – Francois Fallacher:

Pierwszą lubuską gminą podłączoną do szeropasmowego internetu Orange był Sulęcin. Firma przystępuje już jednak do kolejnych inwestycji m.in. w aglomeracji gorzowskiej oraz w powiecie nowosolskim i krośnieńskim.

– W najbliższym czasie przyłączymy do naszej sieci kolejne 16 tys. gospodarstw – zapowiada wiceprezes Orange Polska Piotr Muszyński:

W ramach projektu „Szerokopasmowe Lubuskie” wybudowano niemal 1,5 tys. km sieci internetowej, którą połączono 329 miejscowości w całym regionie.

Dodatkowo dostęp do szybkiego internetu otrzyma też w Lubuskiem ok. 100 szkół, m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie, Nowej Soli, Krośnie Odrzańskim, Gubinie i Trzemesznie.

Jedna myśl na temat “Orange podsumowuje inwestycje w Lubuskiem”

  1. A w Iłowej dalej nic więcej niż marne LTE… Dziadowskie województwo!

Dodaj komentarz