Niemiecka propozycja dla Polski ws. reparacji

11:55

18 grudnia 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Już od prawie 3 miesięcy niemieccy politycy nie mogą sformować rządu. Pomimo tego, ciekawie dzieje się w stosunkach polsko-niemieckich. Według portalu Politico, niemieckie władze chciały zaproponować Polsce, że zrezygnują z budowy gazociągu Nord Stream 2, jeśli nasz kraj zarzuciłby temat ubiegania o reparacje za straty poniesione podczas II wojny światowej.

Z drugiej strony Niemcy, grający kluczową role w polityce UE, coraz bardziej naciskają na uruchomienie wobec Polski art. 7. Traktatu UE, co może stać się już w tym tygodniu. Coraz głośniej mówi się także o uszczupleniu unijnego budżetu wobec Polski, Węgier i Czech, które mogą stracić w około 12 mld euro, które zostaną przekazane krajom wyrażającym gotowość do przyjęcia w razie potrzeby uchodźców.

Spekulacje, kalkulacje, polityczne targi na wysokim szczeblu o duże pieniądze. Co wyniknie z tego dla Polski? Jak oceniamy niedoszłą niemiecką propozycję dla Polski? Jak wyglądają dziś stosunki na linii Warszawa-Berlin?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

10 myśli na temat “Niemiecka propozycja dla Polski ws. reparacji”

  1. Świąteczne jarmarki pod szczególnym nadzorem policji, menadżer VW skazany w USA na 7 lat, w stolicy anty-żydowskie demonstracje i palenie flag, ogromną skala islamizacji kraju itd.,itp…czy to Polska???…NIE!!!…to Niemcy!!!…. więc co robią spece od PR-u … wskazują inny kraj gdzie jest ponoć źle…bardzo Źle… stawiają nam ultimatum i ponżają…jak to będzie zapewne w środę w parlamencie UE?!..a ja kocham mój kraj i moją wiarę!!!

  2. Dlaczego mój wpis oczekuje na moderację co w nim jest nieprawdą…cooo??!

  3. Niemcy są bezczelni i cyniczni a Unia Europejska stosuje niedopuszczalny szantaż wobec Polski Czech i Węgier. To struktura przeistacza się w postmarksistowski twór totalitarny

  4. To niesłychanie. ,aby stawiać takie ultimatum,więc rację miał Bismarck twierdząc,że lepiej aby przeciętny obywatel nie wiedział jak robi się kiełbasę i i politykę

  5. Niech Niemcy dalej robią tak jak dotychczas a za 50 lat cała zachodnia Europą będzie zislamizowana a ich obywatele codziennie będą się 5 razy modlić w kierunku Mekki. I wolę dołożyć jeszcze 12 miliardów aby żyć w wolnym i bezpiecznym kraju w imię naszych dzieci,wnukow i następnych pokolen

  6. Panie Marku Kuczyński zgadzam się, …Oczywiście należy się nam odszkodowanie jak psu buda!!Niemcy tylko patrzą aby podłożyć nam kłody a może by chcieli ją całą Polską rządzić .Ci którzy siedzą ,co najeżdżają na nasz kraj to powinni się wstydzić bo w moich oczach to oni już dawno honor stracili mowa tu POlitykach .

  7. Polityka niemiecka jest zimna ,wyrachowania i bezwzględna…liczy się tylko KASA… przykład a proszę gdzie wylądował Schroeder ich było kaanclerz?…..w Gazpromie!!!… rosyjskie służby jednak wiedzą jak ,, dotrzeć,, do polityków.. gratulacje!!!

  8. Słuchacz, który popiera przyjmowanie imigrantów islamskich (ten co nie widzi szantażu), bardzo się myli twierdząc, że trzeba zrealizować wcześniejsze zobowiązania rządu Platformy Obywatelskiej. Te zobowiązania stanowiły zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa i należało je anulować w imieniu polskiej racji stanu.

  9. Dlaczego nawet Republika Kongo otrzymała od Niemiec rekompensatę finansową za zbrodnie podczas I W.Światowej???

Dodaj komentarz