Lubuscy politycy komentują wzrost nakładów na służbę zdrowia

14:23

30 grudnia 2017

Mateusz Gadomski

Dziennikarz działu informacji

Rząd zapowiada wzrost nakładów na służbę zdrowia. Czy dodatkowe pieniądze rozwiążą wszystkie problemy? Na ten temat rozmawiali goście Lubuskiego Forum Radia Zachód.

Sebastian Pieńkowski z PiS jest zadowolony z tego, że obietnice wyborcze zostały spełnione oraz, że Gorzów dostanie pieniądze na nowy sprzęt.

Odnosząc się do słów polityka PiS, Władysław Komarnicki z PO przypomniał, że początek projektu o powstaniu radioterapii miał miejsce już za jego kadencji w sejmiku wojewódzkim. Komarnicki cieszy się, że po wielu latach powstanie radioterapia w Gorzowie:


Zdaniem Jolanty Fedak z PSL w służbie zdrowia są inne poważniejsze sprawy niż radioterapia, które dotyczą samych lekarzy.

Aleksandra Mrozek z Nowoczesnej uważa, że zmiany w finansowaniu służby zdrowia idą zbyt wolno:

Leszek Gajda z Porozumienia uważa, że w końcu wszystko idzie w dobrym kierunku:

Sławomir Kowalski Kukiz 15 zastanawia się nad słusznością zarządzania pieniędzmi przez rząd:

Ochrona zdrowia w naszym kraju dodatkowo dostanie 250 mln złotych w obszarze ratownictwa medycznego i doposażenia szpitali. Z 21 projektów, które dostaną dofinansowanie, 3 z nich dotyczą województwa lubuskiego.

Jedna myśl na temat “Lubuscy politycy komentują wzrost nakładów na służbę zdrowia”

  1. PO obiecywala, ze beda nas leczyc dobrze zarabiajacy lekarze i przez 8 lat nic nie zrobila w tym kierunku. Aleksandra Mrozek bedac w PO nie krytykowala tempa zmian, a teraz, gdy wreszcie zmiany ida w dobrym kierunku, to dla niej ida zbyt wolno.

Dodaj komentarz