Linie światłowodów w całym województwie lubuskim?!

16:35

12 września 2017

Mateusz Gadomski

Dziennikarz działu informacji

Brzmi to bardzo perspektywicznie. Linie światłowodowe, czyli możliwości dostępu do internetu o wysokich przepustowościach w całym województwie lubuskim? Otóż na to się zapowiada po dzisiejszym konwencie władz województwa w Brodach. Urząd Marszałkowski oraz Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego podpisało porozumienie z jednym z największych operatów komórkowych w Polsce.

Zadowolony z podpisania dzisiejszego porozumienia był przewodniczący Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego i prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz:

Zapytaliśmy marszałek Elżbietę Polak, co dla Lubuskiego oznacza podpisana dzisiaj tzw. unia ostatniej mili:

W województwie lubuskim mamy w planach budowę ponad 50 tysięcy linii dostępu do rozproszonych gospodarstw domowych.  – Lubuskie w ogólnych statystykach jest liderem, jako pierwsze zakończyło budowę sieci regionalnej – mówi Hanna Kontkiewicz-Chachulska, kierownik Wydziału Programów Regionalnych:

Dzisiaj 28 gmin z 82 naszego województwa złożyło już deklaracje chęci przystąpienia do porozumienia, które zostało zawarte w pałacu w Brodach.

Konwent Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego nie tylko dotyczył tematu światłowodów. Głównym tematem dyskusji była ochrona środowiska. Swoje pytania i uwagi wyraził m.in. burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, który był zaniepokojony stanem czystości powietrza w naszym regionie:

IMG_2841 IMG_2830IMG_2828IMG_2831 IMG_2823
IMG_2826

Dodaj komentarz