J.Rubacha: Utracone dochody nijak się mają do zdrowia i życia mieszkańców Szprotawy

10:01

22 listopada 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Problem mieszkańców Szprotawy z uciążliwym składowiskiem odpadów zajął się we wczorajszym wydaniu dziennikarz Ekspresu Reporterów. Do sprawy odniósł się na naszej antenie burmistrz Szprotawy Józef Rubacha.

Jak ocenił samorządowiec, wszystkie urzędy od ok. pięciu lat wiedzą o zastrzeżeniach lokalnej społeczności co do funkcjonowania składowiska:

Jak twierdzi burmistrz Rubacha, pomimo tego władze i mieszkańcy Szprotawy są w podejmowaniu decyzji w tej sprawie marginalizowane:

Gość Radia Zachód krytycznie odniósł się do słów Marioli Wierhorskiej z Urzędu Marszałkowskiego, która wyraziła obawy o to, kto pokryje właścicielowi straty z tytułu utraconych dochodów w przypadku cofnięcia decyzji na składowanie odpadów:

Dziś o godz. 12:00 w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się briefing prasowy poświęcony tej sprawie.

Fot. Maciej Piotrowski, kadr z reportażu „Śmierdzący biznes”

3 myśli na temat “J.Rubacha: Utracone dochody nijak się mają do zdrowia i życia mieszkańców Szprotawy”

  1. O jaką emisję chodzi? W decyzji mowa jest o emisji do powietrza oparów pochodzących z kompostowni czyli metanu i azotu gazów występujące naturalnie w przyrodzie. Takie same gazy codziennie emituje do atmosfery zamieszczając powyższy wpis w swojej toalecie. Także czytając dokładnie decyzję nie można powiedzieć o błędnej decyzji burmistrza, która narżałaby zdrowie mieszkańców. Ktoś tu szuka najwyraźniej sensacji nie mając pojęcia co zamieszcza. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Dodaj komentarz