Dla kogo Lubuskie Wawrzyny 2017?

17:06

11 grudnia 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Organizatorzy Lubuskich Wawrzynów ogłaszają kolejną edycję najbardziej prestiżowego konkursu literackiego, naukowego i dziennikarskiego w regionie.

Anna Polus, wicedyrektorka zielonogórskiego Norwida, przypomina, że nagrody dla lubuskiej książki roku wręczone zostaną już po raz 24-ty, po raz 13-ty przyznany zostanie Wawrzyn Naukowy, a dziennikarski po raz piąty.

– Przez te wszystkie lata Lubuskie Wawrzyny zyskały już swoją renomę – dodaje Polus:

Jak co roku, najciekawiej zapowiada się rywalizacja o Wawrzyn Literacki, uznawany za najbardziej prestiżową nagrodę dla lokalnych pisarzy.

– Nagradzamy zarówno najlepszą książkę, jak i debiut oraz autora powieści sensacyjnej, a celem tego konkursu, jest popularyzacja lubuskiej literatury i jej twórców – mówi sekretarz nagrody Małgorzata Domagała:

Kapituła konkursu już po raz 19-ty nagrodzi też najlepsze książki naukowe.

Dr Paweł Kalisz, sekretarz Wawrzynów Naukowych, podkreśla, że o wyróżnienia mogą się ubiegać zarówno naukowcy z lubuskich ośrodków akademickich, jak i autorzy spoza regionu, ale piszący o Ziemi Lubuskiej i Środkowym Nadodrzu:

Swoisty jubileusz obchodzi tym razem Lubuski Wawrzyn Dziennikarski, który zostanie wręczony już po raz piąty.

– To nagroda adresowana zarówno do przedstawicieli tradycyjnych mediów: prasy, radia i telewizji, jak też do dziennikarzy mediów internetowych – zaznacza sekretarz Wawrzynu Dziennikarskiego dr Robert Rudiak:

Lubuskie Wawrzyny przyznawane są wspólnie przez biblioteki wojewódzkie z Gorzowa i Zielonej Góry, przy współpracy z lokalnymi uczelniami i Stowarzyszeniem Dziennikarzy Lubuskich.

Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali 22 lutego przyszłego roku, natomiast zgłoszenia do Wawrzynów we wszystkich kategoriach można przesyłać do 19 stycznia.

Szczegółowe informacje na ten temat, wraz z regulaminami poszczególnych konkursów, znajdują się na stronie internetowej Lubuskich Wawrzynów: www.wawrzyny.norwid.net.pl

Dodaj komentarz