Diecezjalne Dni Młodzieży w Międzyrzeczu

20:34

18 września 2010

Zbigniew Bodnar

Dziennikarz gorzowskiej redakcji Radia Zachód. Tel. 95 720 47 91.

„Odrodzić się na Nowo!” – to hasło mające na celu pobudzać nasze serca i umysły do ponownego, nowego spojrzenia na wiarę, świat, Boga, Kościół i ludzi ” – tłumaczą organizatorzy, przesłanie   trwających własnie w Międzyrzeczu Diecezjalnych Dni Młodzieży .  „Tak często powszedniejemy w wyrażaniu uczuć, w wyrażaniu siebie. Czas to zmienić! To szczególny czas, w którym możecie nieco w inny sposób niż codziennie spotkać się z Bogiem i z przyjaciółmi. Pragniemy by przez te kilka godzin Wasze serca biły szybciej! Dni Młodzieży to czas wzruszeń i radości, bliskości Boga i nadziei. To Wasz czas”.

Rano w kościele p.w. Pięciu Świętych Męczenników odbyła się msza święta i modlitwa poranna oraz Koncert Wielkanocny zatytułowany „Narodzić się powtórnie.
Ale na uczestników Dni Diecezjalnych czekały nie tylko przeżycia religijne i modlitwa.  Na placu w pobliżu koscioła odbywały  się m.inn. pokazy akrobacji na motorze, pokazy Bractwa Rycerskiego z MiedzyrzeczA, NAMIOT PYTAŃ I ODPOWIEDZI, , gdzie mógł przyjść każdy i zapytać o wszystko, bowiem jak twierdzą zakonnicy, nie ma trudnych pytań….
Dziś wieczorem jeszcze w programie Dni Diecezjalnnych Młodzieży występ Teatru Ognia, odpalenie świec od palącego się ogniska, Procesja Kolorów Życia na rynek miedzyrzecki, oraz wspólna modlitwa.
[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2010/09/diecezjalne-dni-mlodziezy-miedzyrzecz.mp3|titles=Diecezjalne Dni Młodzieży – Międzyrzecz]
foto: Marta Cebera

no images were found

Jedna myśl na temat “Diecezjalne Dni Młodzieży w Międzyrzeczu”

  1. Było bardzo fajnie wspominam te chwile…;)Nigdy tego nie zapomne;)

Dodaj komentarz