Czy potrzebna jest zmiana premiera?

12:07

7 grudnia 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Przed godziną Sejm odrzucił złożony przez Platformę Obywatelską wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

Decyzja posłów nie oznacza jednak, że nie dojedzie do zmiany premiera. W Pałacu Prezydenckim odbyło się bowiem spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, które – jak twierdzą komentatorzy – mogło dotyczyć rekonstrukcji rządu. Ewentualna zmiana premiera ma być tematem dzisiejszego posiedzenia komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś w Otwartym Mikrofonie pytamy więc czy obecny rząd potrzebuje nowego lidera? Czy wskazywany na to stanowisko Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem, niż Beata Szydło? A może obecna premier, która – jak wielokrotnie podkreślała – umawiała się z Polakami na 4-letnią kadencję, powinna jednak zostać na stanowisku?

Co nas czeka w najbliższym czasie na polskiej scenie politycznej?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

Artur Steciąg

13 myśli na temat “Czy potrzebna jest zmiana premiera?”

 1. Ten teraz co dzwoni to sam sie nadaje do wymiany … jak taki mądry to niech idzie pokazać swoje mozliwościu w Warszawie…Mimo tego tego Pani premier nie powinna rezygnować , ponieważ bardzo dużo zrobiła dla Polski więcej w ciągu dwuch lat niż inni rządzący przez osiem lat

 2. To wszystko bujda na resorach. PiS = PO jesli chodzi o styl artystyczny rządzenia
  A karawana jedzie dalej.
  oby tylko w dobrą stronę

 3. Pan prowadzący wysłuchuje głupków pisowskich a mądrych ludzi zagłusza.

 4. Oczywiście że jest potrzebna zmiana premiera i całego rządu,sejmu i senatu , bo nie ma rządu polskiego tylko rząd PIS, bo są posłowie z określonej partii a brakuje posłów i senatorów senatu i sejmu polskiego

 5. Nie mogę słuchać tego jak się nasi słuchacze wypowiadają. Dramat! Każdy ma swoją filozofię.
  Czy komuś pasuje czy nie nasza Pani Premier nie ma znaczenia. Prawda jest taka że została wybrana praworządnie i przez większość społeczeństwa. Jedno co możemy podkreślić to konsekwencja tej kobiety. Jako Premier jest bardzo dobra bo jest skuteczna i konsekwentna. Uważam że nie powinno się jej zmieniać bo to nic nie zmieni w rządach w naszym kraju do kolejnych wyborów. Należy ją rozliczyć po kadencji i tyle.
  Pozdrawiam

 6. panie Tomku! nie przez większość społeczeństwa tylko przez większość głosujących

 7. Jeżeli pani quasi premier była pokorna wobec społeczeństwa wydrukowałaby wyro TK

 8. pan Waszczykowski parę dni temu powiedział: że będziemy robić co będziemy chcieli

 9. dzisiaj opozycja ograła sama siebie. Trzeba było postawić wniosek: o odwołanie Panie Szydło i powołanie na to stanowisko pana Kaczyńskiego. Dopiero by się działo! ciekawe byłoby głosowanie wniosku przez PiS. Głosując przeciwko odwołaniu automatycznie głosowaliby przeciwko powołaniu Kaczyńskiego.swoiste wotum !

 10. Do sceptyka.
  Oczywiście ma Pan/Pani rację. Dlatego każdemu zawsze mówię że wybory to nie powinien być przywilej tylko obowiązek. Jeśli ktoś nie był na wyborach nie powinien w ogóle się wypowiadać na temat rządzących (to nie do Pana/Pani ale do niegłosujących). Dla wiadomości – nie jestem wyborcą PIS. ;)

 11. Co za różnica kto będzie premierem jeśli i tak rządzi prezes i partia?
  Czyli wciąż od 1989 roku są ciągle ci sami ludzie i walczą między sobą jako dwa obozy partyjne PO i PiS.
  Media to podkręcą, nie zapraszając jednocześnie nowych ugrupowań do przedstawiania swoich propozycji. I tak starsi partyjniacy za pieniądze z subwencji żyją na koszt państwa już prawie 30 lat.
  Pozdrawiam młodych na emigracji.

Dodaj komentarz