Czego życzymy polskiej armii i żołnierzom?

11:50

11 sierpnia 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, obchodzone tego dnia rokrocznie już od 25 lat. O kondycji armii i potrzebie jej unowocześniania mówi się dużo. Nasz kraj jest chwalony przez sojuszników z NATO za stale widoczne postępy w dziedzinie modernizacji oraz deklarację zwiększenia nakładów na armię do poziomu co najmniej 2,5% PKB w roku 2030, co uczyniłoby Polskę na dziś liderem Paktu Północnoatlantyckiego.

Z drugiej strony coraz częściej widoczne są wewnętrzne spory kompetencyjne w zakresie decydującego głosu w sprawie polskiego wojska. Trwają spekulacje o konflikcie na linii Ministerstwo Obrony Narodowej – Prezydent, czego ma dowodzić kwestia nominacji generalskich i admiralskich. Obydwie strony ucinają jednak spekulacje o napięciach między ośrodkami władzy nad armią.

Jak oceniają Państwo obecną kondycję polskiej armii? Czy zwiększanie nakładów na wojsko i zmiany w strukturze dowodzenia to dobre kierunki zmian? Czego wypadałoby najbardziej życzyć żołnierzom w związku ze zbliżającym się ich świętem?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

8 myśli na temat “Czego życzymy polskiej armii i żołnierzom?”

 1. Czego wypadałoby najbardziej życzyć żołnierzom w związku ze zbliżającym się ich świętem?”- aż samo ciśnie się pod palce :) – jak najszybszej zmiany na stanowisku ministra obrony!!!

 2. Witam,zyczenie oczywiscie tylko jedno : zmiana ministra obrony,poniewaz obecnie jedynym realnym zagrozeniem dla naszego kraju jest wlasnie pan Macierewicz ktòry nieustannie szuka guza glòwnie od Rosjan dziekuje.

 3. A ja się zgadzam , popieram . Za dużo tego szaleństwa , rozkazy , rozkazy nawet jeśli są na granicy szaleństwa.

 4. PAN MACIEREWICZ JEST GWARANCJĄ ODBUDOWANIA I UMOCNIENIA ARMII NOWOCZEŚNIE UZBROJONEJ PATRIOTYCZNIE UKIERUNKOWANIEM.ŻYCZĘ IM ABY WYLEWALI POT I PROWADZILI WOJNY POLIGONOWE I NIGDY NIE MUSIELI ODDAWAĆ ŻYCIA.NIE DLA KOMUNISTYCZNYCH GENERAŁÓW.

 5. rzeczywiście pan minister działa w innym wymiarze :)

 6. zwłaszcza to „patriotyczne ukierunkowanie” jak to TAXI ujął

 7. „Wojsko idzie, wojsko śpiewa
  Wojsko miejsca nie zagrzewa
  Dzisiaj tu, a jutro tam
  Wojsko swojsko śpiewa nam………”- życzę zeby zawsze było tu a nie nigdzie „tam”- miłego i do miłego

 8. Macierewicz najlepszy z najlepszych. Musi naprawić armię, która psuli u Sowy i kolesi.

Dodaj komentarz