CBOS: 50 proc. Polaków nie wybrałoby żadnego polityka roku. Wśród tych, którzy go wskazują, na 1. miejscu prezydent Duda

12:43

2 stycznia 2018

Polska Agencja Prasowa

13 proc. badanych w sondażu CBOS uważa, że miano polityka roku 2017 należy się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, 11 proc. wskazało na b. premier Beatę Szydło, a według 23 proc. na ten tytuł nie zasłużył żaden z polityków.

Żadnego z polityków nie wskazało w tym badaniu łącznie 50 proc. respondentów. 27 proc. tłumaczyło się brakiem zainteresowania lub kompetencji w sprawach politycznych, a 23 proc. stwierdziło, że na tak zdefiniowany tytuł polityka roku nie zasługuje żaden z polskich polityków.

Pozostali badani najczęściej wskazywali na prezydenta Dudę. Według 11 proc. politykiem roku można określić Beatę Szydło – która w czasie przeprowadzania sondażu pełniła jeszcze funkcję szefowej rządu. Trzecie miejsce zajął obecny premier, a ówczesny wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, z 8 proc. wskazań respondentów. Zdaniem 5 proc. badanych politykiem roku 2017 był prezes PiS Jarosław Kaczyński, a 3 proc. mianem tym określiło przewodniczącego Rady Europejskiej, b. premiera Donalda Tuska.

Dodaj komentarz