Caritas dostał „wybiegane” wsparcie

17:51

13 października 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Podopieczni 30 lubuskich świetlic środowiskowych otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe.

Stanie się tak dzięki Fundacji PKO BP, która zorganizowała kolejny Bieg Charytatywny. Kilometry pokonywane przez biegaczy w całej Polsce przeliczono na konkretne sumy pieniędzy, a te trafią teraz do różnych instytucji pomocowych.

W naszym regionie będzie to to Caritas diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, z czego cieszy się dyrektor organizacji ksiądz Stanisław Podfigórny:

Małgorzata Głębicka, prezeska Fundacji PKO BP, przypomina, że tegoroczny Bieg Charytatywny był już trzecią tego typu akcją, która odbyła się tym razem w 12 różnych miastach w Polsce, w tym także w Zielonej Górze.

– Dzięki zaangażowaniu biegaczy możemy teraz wesprzeć tysiące potrzebujących dzieci – dodaje Głębicka:

W tegorocznym Biegu Charytatywnym w Zielonej Górze wystartowało 70 pięcioosobowych sztafet, które pokonały w sumie 2177 okrążeń.

W biegu wziął również udział wiceprezydent Dariusz Lesicki. Jak mówi, władze miasta nie miały żadnych wątpliwości, że warto zaangażować się w to przedsięwzięcie:

Dodajmy, że Fundacja PKO BP przekazała też dodatkowe dla Zielonej Góry, dzięki czemu w mieście powstanie już wkrótce kolejna siłownia plenerowa.

Dodaj komentarz