Zaprasza Ryszard Malitowski

20:00

8 kwietnia 2015

Ryszard Malitowski

Dziennikarz – edukacja,publicystyka,rozrywka,sport (tel. 68 455 55 15,  r.malitowski@zachod.pl , facebook.com/ryszard.malitowski/).

O Romach i Terno w Międzynarodowym Dniu Romów

Między nami zwierzętami

Sportowy Wieczór

Trzeci Sektor ze Stowarzyszeniem Civis Sum

Radiowa Książka Poetycka z wierszem Zygmunta Kowalczuka

 

40 myśli na temat “Zaprasza Ryszard Malitowski”

 1. Dobry wieczór, Panie Redaktorze, widzę jeszcze sporo luzu w środowym Radiowieczorze. Proponuję dodatkowo przenieść także na środowy wieczór: Gawędy o Ukrainie – A.Pierzchały, Ziemię i pieśń – D.Linkowskiego oraz Audycję religijną – L.Michalskiego.

 2. Przedstawiacie Romów, Łużyczan, ludzi z pozostałych regionów Polski a kiedy przedstawicie kulturę lubuska, czy ona jest?

 3. Powodzenia na niwie zawodowej i osobistej dla państwa Dębickich:) Ciepłych i kreatywnych Romów:):)

 4. hehe i telefon padl …. pewnie komorka byla „kupiona” na CPN’ ie :) . Dobry wieczor.

 5. kultura romska to także kultura lubuska,szerzej kultura polska

 6. Co do grupy etnichnej Romow (nie mylmy ich z Rumunami) to niemam o nich pozytywnego zdania. Poza bardzo mala grupa, ktora bierze czynny udzial w zyczu spolecznym i socjalnym kraju, w ktorym zyja ogroma czesc(tzn. powyzej 90%) wykonuje czynnosci niezgodne z prawem.

 7. Ryszardzie „kultura romska” to jest oksymoron , romowie pochadza z Indi i bili/sa socjalizowni na kulturach roznych panst czy grup spolecznych.

 8. Data: 8 kwietnia 2015 20:29 Autor: Jagienka
  Dzięki ogromne za oprawę muzyczną:):)- Jagienko Ty żartujesz czy na poważnie ? Żebym wiedziała i jakiejś gafy nie strzeliła

 9. cześć jagienka, czy pracując z dziećmi też używasz tych pretensjonalnych słów i zwrotów jak: aura, fonia, wszak, antrakt, łono natury, niwa zawodowa, azyl domowy, oprawa muzyczna itp? Do tego w zderzeniu z Twoimi: hejka nocka, fajowska zabawa itp. całość brzmi już beznadziejnie groteskowo. Tak tylko pytam

 10. Kultura np. polska dotyczy kultury rozwijającej się na obszarze Polski rozumianym historycznie, etnicznie i geograficznie. Jest to całokształt materialnego i duchowego dorobku obywateli polskich i obcokrajowcow na terenie kraju, a także ogół wartości, zasad i norm współżycia. Romowie takich wlasciwosci nie posiadaj.

 11. Z beznadziejnym anonimem nie rozmawiam. Widzę, ze do G. A nie dociera to co piszę:) Beznadziejny przypadek:):)

 12. a u nas bedzie w piatek 20C i za oknem sroczki od rana buduja gniazdo na przdroznej brzozie.

 13. Romowie,Ukraińcy,Łuzyczanie,Żydzi….obywatele polscy. Ich kultura jest więc częścią naszej polskiej,ponad narodowej kultury . To mam na mysli

 14. U nas też zapowiedzi super, ale moja magnolia niedawnej nocy dostała „kopa” i poczerniała

 15. Ryszardzie: takze obcokrajowcy zyjacy w Polsce sa czescia i maj wplyw na kulture polska. Polska tak ja inne kraje europjeskie jest juz coraz bardziej kolorowa. Im bardziej jestesmy rozni tym lepiej dla nas i tym gorzej dla oszolomow i religijnych warjatow :)

 16. Ja bylem w czasie swiat w gorach Harz. Wnocy -5C w dzien +7C i pol metra sniegu.

 17. we wpisie nie chodziło o kulturę polską tylko o lubuską od ziemi lubuskiej Panie Malitowski , bo po co istnieje nazwa regionu która nie posiada własnej kultury ?

 18. może ukaże Pan słuchaczom RZ kulturę Ziemi Lubuskiej w jakieś kolejnej własnej audycji ? Panie Malitowski

 19. może , choć czyni to systematycznie przynajmniej kilkoro moich koleżanek i kolegów

 20. dark, nie chcę pouczać, ale może jednak warto wysłuchać porady językowej: „W jakich sytuacjach dopuszczalne jest zwracanie się do ludzi po nazwisku? Jeśli już koniecznie chcemy potraktować naszego rozmówcę w tak nieelegancki sposób, to jaką formę nazwiska wybrać – mianownik czy wołacz?” – Trójka – co w mowie piszczy.

 21. Kulturę tego regionu, nie kulturę ludności naplywowej jak czyni się to w innych audycjach RZ

 22. Cyfry a dopuszczalne jest czepianie się ludzi? Kulturalne? Tak tylko pytam:):)

 23. @dark: Kulturę tego regionu, nie kulturę ludności naplywowej … a na jakim drabiniastym wozie przjechales Ty do pieknej ziemi lubuskiej ? … to tyle na temat „kultury ludności naplywowej”.

 24. dark- załóż sobie kapelę ludową ,śpiewaj pieśni ze swojego regionu, nagranie podeślij do RZ,kto wie, może zapuszczą ,może nie akurat u Pana Redaktora Malitowskiego :)))))) chociaż ,może w Saldzie :) ,twórz, prezentuj, promuj :)

 25. Jagienka- kultura a kultura osobista to jednak dwie różne sprawy

 26. jagienka, czasami cel uświęca środki – uwierz mi, to dla Twojego dobra

Dodaj komentarz