Wigilia u Oksany

20:00

6 stycznia 2017

Ryszard Malitowski

Dziennikarz – edukacja,publicystyka,rozrywka,sport (tel. 68 455 55 15,  r.malitowski@zachod.pl , facebook.com/ryszard.malitowski/).

6 stycznia jest dla katolików świętem  Objawienia Pańskiego- świętem Trzech Króli , a dla wyznawców prawosławia i grekokatolików Wigilią Bożego Narodzenia. Oksana Andrejkiw , Ukrainka pracująca okresowo w naszym regionie, jest już teraz  po wigilijnej wieczerzy w swoim domu koło  Tarnopola. Rozmawiałem z nią  przed kilkoma dniami…

3 myśli na temat “Wigilia u Oksany”

  1. O, a jednak Ryś nadal pracuje. I w dodatku udziela się wieczorową porą. Kto by pomyślał PO Rysiej enuncjacji z 2 grudnia…. No, no, no… Coś kiepsko ta dobra zmiana wymiata… Oj, baaardzo kiepsko. Tak niedokładnie i pomaluśku. Na Zachodzie bez zmian – jak to ujął klasyk.

  2. A że Ryś pracuje – to się cieszę. I to nie tylko z powodu wrodzonej empatii, a w szczególności życzliwości. Głosy Rysia I oraz Krzysztofa Rysia II – to moje ulubione brzmienia w Radiu Zachód. Poza tym Ryś I mieszka w pobliżu mojego ukochanego grodu, a Ryś II to niezły kawalarz (choć od października milczy jak zaklęty). No i obaj, takie odnoszę wrażenie, kumają czaczę; wróć – rocka. Ryś I wprawdzie, jak na mój gust, trochę za nerwowy, ale – niech Mu będzie: lubię Gostka! Siemanko, Chłopie!

  3. A teraz już na poważnie. Cieszę się z powrotu do Radiowieczoru Pana Redaktora Ryszarda Malitowskiego. Mam wszelako pytanie: Kiedy znów usłyszymy na antenie Radia Zachód Pana Redaktora Krzysztofa R. Rutkowskiego? Pytam, bo brakuje mi Jego miłego głosu, poczucia humoru, dziennikarskiego polotu.

Dodaj komentarz