Pamięć, Kameleon i Karski

20:00

12 września 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

Zamachy 11 września 2001 roku to był największy akt terroryzmu w nowoczesnej historii. W wieżach World trade Center zginęli 16 lat temu także Polacy.

Podobny obraz

Książki wieczoru:

 

Podobny obrazPodobny obraz

15 myśli na temat “Pamięć, Kameleon i Karski”

  1. Jednym słowem dzisiejsze spotkanie z książką bogate w faktografię , historia XX wieku i teraźniejsza , każdego dnia coś się dzieje w różnych zakątkach świata . Sprawy ważne , straszne i zatrważające. Ja tylko mam nadzieję że ,wbrew powiedzeniu -historia lubi się powtarzać- nie będzie okazji do tego , ale mimo wszystko wątpliwości jakieś mam.

  2. Autor to – taki 007 – na emeryturze , z bogatym doświadczeniem zawodowym.

  3. Bohaterowie tamtych czasów ,było wiele takich postaci ,szkoda że nie było dane opisać swoich wojennych dokonań naszej Krystynie Skarbek , dziwna historia jej śmierci , zakochany do szaleństwa zabił a może tylko zakończył życie najlepszej agentki ,zamykając temat ,odebrał możliwość ewentualnych wspomnień . Dużo wiedziała , pewnie za dużo.

  4. Tragedia ,dramat , wówczas ponad dwa tysiące ofiar, ale nadal umierają ludzie ,którzy pracowali na gruzach WTC ,teorie spiskowe że ,Amerykanie sami byli autorami tego wielkiego nieszczęścia , . Czyli wniosek jeden , potwierdzony przez wydarzenia z Włoch , Hiszpanii, Berlina , Londynu , Paryża , nigdzie nie można się czuć bezpiecznym .

  5. Młodość ,kochajmy wspomnienia są zawsze bez wad – no czasem nie tak idealne ale ale miło wsłuchać się w muzykę tamtych czasów ,- kawa , kawa – kojarzy się z tą reklamą.

  6. Nikt nie uwierzył w relacje Karskiego , to było coś ponad wyobraźnię .

  7. Właściwie można powiedzieć miał olbrzymie szczęście , udało się przetrwać tyle zdarzeń gdzie każde mogło zakończyć się śmiercią.

  8. Odważne słowa , opinia nie Wszystkim przypadła by do gustu, nawet dzisiaj a może zwłaszcza obecnie.

  9. Podział wojennych łupów , straciliśmy wówczas kolejny raz wolność, prawo do samostanowienia na całe lata i teraz skutki jeszcze długo będziemy odczuwać . Ech , historia Polski bogata w takie zawirowania , ktoś podejmuje decyzje z naród ……

  10. Uciekam ,czas na mnie , pozdrawiam serdecznie , dobranoc :)

Dodaj komentarz