Między nami

20:00

3 października 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

Dobry Wieczór z książką

Znalezione obrazy dla zapytania Między nami wiersze zebrane logo książki

Najpełniejsze jak dotąd wydanie wierszy Jacka Kaczmarskiego. Prószyński i S-ka

Znalezione obrazy dla zapytania Franciszek Bóg szuka nas na marginesie logo książki

Zaproś Franciszka do swojego domu

Ja zapraszam do 22.00

 

8 myśli na temat “Między nami”

  1. Dooobry wieczór :) pozdrawiam serdecznie i o nic nie pytam :)

  2. Dzisiejszy dzień pełen wrażeń ciut zmęczona jestem ale słucham.

  3. Jacek Kaczmarski to trochę skomplikowana postać , poeta bard tamtych czasów trudnych i przełomowych w historii Polski ale też człowiek mający swoje słabości wynikające z ludzkiej natury . Nie lukrowany -życiorys- opisuje jego trudne relacje z córką , nie umiał się odnaleźć w roli ojca, męża i człowieka zasad . Być może wpływ na to miała jego życiowa rola ,trudna i nie potrafił odnaleźć się roli zwykłego człowieka .

  4. A wszystkie słowa niosą prawdę o życiu trudnym ,pełnym zdarzeń obciążających sumienie władz tamtych czasów . Bolesne , prawdziwe i targające naszymi uczuciami do głębi człowieczeństwa .

  5. Czym jest niezmierzone dobro , jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść ,granica krucha ale próbujmy ją określić i pokonać . By zwykły człowiek odnalazł w swym życiu sens wiodący ku dobrym uczynkom dla drugich ludzi . Czasem wybaczenie bywa trudne ale trzeba się przełamać .

  6. Reparacje wojenne od Niemiec ? Obawiam się to trudny temat , być może okazać się to zarzewiem lawiny żądań odszkodowań symbolicznych od różnych krajów nawet wobec Polski , czy jesteśmy na to gotowi ?

  7. Druga książka też z pewnością ma swą wartość emocjonalną , duchową i pewnie niesie wskazówki moralno-etyczne dla ludzi prawdziwie wierzących i wypełniających kryteria -dziesięciorga przykazań .Ale ja już kończyć spotkanie dzisiejsze muszę . Pozdrawiam serdecznie , Pani Grażynko dobranoc :)

Dodaj komentarz