Damy Polskiego Imperium

19:50

7 listopada 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

Znalezione obrazy dla zapytania damy polskiego imperium logo ksiązki

Jutro ukaże się książka autora bestsellerowych Pierwszych dam II Rzeczypospolitej, Żelaznych dam, Dam złotego wieku i Epoki hipokryzji.

Przedpremierowa rozmowa z Kamilem Janickim i książki z niespodzianką dla słuchaczy. Wydawnictwo Znak Horyzont

Kamil Janicki Damy Polskiego Imperium

Znalezione obrazy dla zapytania Rzeczozmęczenie J. Wallman logo ksiązki

Jeśli kiedykolwiek poczuliście, że ilość rzeczy, które posiadacie was przytłacza, to znaczy, że należy przeczytać tę książkę. Wydawnictwo Insygnia

Zapraszam do 22.00

 

16 myśli na temat “Damy Polskiego Imperium”

 1. Dobry wieczór , jak miło po przerwie się spotkać , pozdrawiam serdecznie i zachwycona jestem dzisiejszymi -książkowymi- skarbami , cudne , obie :)

 2. Zawsze się utarło określać wagę i rolę mężczyzn sukcesorów królewskich jako ważnych , znaczących i istotnych dla sukcesów przetrwania dynastii ale , ale co by było gdyby nie kobiety . Bez kobiet nie było by mężczyzn , , kobiety są najważniejsze , bez nich świat by nie istniał i tyle :)

 3. Kiedy mężczyźni w koronach i na tronach królewskich i książęcych zawodzili w działaniu , nie byli odpowiednio przekonani do swej wiekopomnej roli , kobiety , królowe matki , księżne i księżniczki odnajdywały się idealnie na tronach w swych rolach , były silne , przekonane o potędze ich roli w historii kraju i miały osiągnięcia . Kobiety miały wpływ na losy krajów . Nasze damy też zapisały się w historii , Czeszka Dobrawa, Włoszka Bona , Jadwiga Andegaweńska , księżniczki z rodu Jagiellonów a choćby i taka Maria Walewska też miała swoje pięć a może nawet więcej minut znaczących dla naszego kraju.

 4. Poślubiona w wieku czterech lat Wilhelmowi Habsburg , zamieszanie z tym małżeństwem , oj było , działo się .

 5. Długosz w swej Kronice bardzo źle opisywał Jadwigę , był wyraźnie pod wpływem opisu tych wydarzeń przez stronę niemiecką .

 6. Polska ma bogatą historię , piękną i niezwyczajną ,jak zawsze.

 7. Kobieto, pyłku mały jak zmieniasz świat mały by wielkim sie stał ,choć pierwiastkiem jesteś to tworzysz świat doskonalszy,wiec małe pytanie co stanie sie wielkim krokiem – Dlaczego jesteś w oddali ?

 8. Bom kobietą jest , owym pyłkiem małym co gdzieś mieści się bywa w oddali :)

 9. Zasłuchałam się , zadumałam , rozmarzyłam ,piękno jest obok nas , wystarczy się rozejrzeć . Natura jest piękna , bywa okrutna ,surowa ale jeśli się chce dostrzec to czego czasem nie widać wyraźnie można dostrzec urodę świata w przyrodzie , bogatej roślinności , i tym co stworzył człowiek , tak czasem coś pięknego potrafi wymalować , zagrać ,zaśpiewać zbudować , tylko musi chcieć otworzyć swoją duszę . A może powinien jeszcze otworzyć swoje serce i uczucia na innych.

 10. Dzwoniłam a jakże , trzy razy :) nie dodzwoniłam się , żalu żadnego we mnie nie ma :) poszukam książki i poczytam , innym słuchaczom też się odrobina szczęścia należy .

 11. Obawiam się że ,moje wszystkie buty to dzieła sztuki :)

 12. nie rzecz dodaje blasku życia bo to co najważniejsze nie jest rzeczą , prawda starsza od słowa

 13. Robię porządki też , dzisiaj wydałam dwa worki – jakieś firanki których już nie powieszę , powłoczki na poduszki samotne , robię porządek w naczyniach , filiżanki -nawet ładne , z delikatnym wzorkiem -niezapominajki ,ale jest trochę ich dużo , książki kocham i bardzo bolesne jest rozstanie z każdą ale mam nadzieję że dadzą radość komuś innemu .

 14. A już kojarzę :) pozdrawiam serdecznie Panie , dobrej nocy i jeszcze słonecznej pogody w listopadowe dni :)

Dodaj komentarz