Czerwona zaraza

19:55

9 maja 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

Witali ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni Żołdacy Stalina, którzy zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. O budowie komunizmu i braterstwie narodów. …

Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?

 

32 myśli na temat “Czerwona zaraza”

 1. Dobry wieczór ,a ja na przekór pogodzie za oknem witam w majowym nastroju , może nie kwitnącym ale , serdecznie i gorąco pozdrawiam .

 2. Pelargonie już w korytkach :) schowane w mieszkaniu ale martwię się o pranko wiszące na balkonie , ,jutro też jest dzień i może przez krótką chwilę słoneczko odważy się ogrzać ten ziemski padół i wysuszy to i owo.

 3. Tematyka dzisiejszego Radio-wieczoru , bardzo poważna , wyzwolenie czyli wpadliśmy z deszczu pod rynnę , straszne , wspomnienia ludzi z tamtego czasu , płakać ,płakać i wniosek jeden – żadna wojna nie jest dobra dla nikogo . Wyzwolenie czy to było wyzwolenie , zamiana jednego okupanta na innego .

 4. Właśnie dlaczego nie chcę spać ? każdy ma swoją przyczynę :) zatroskanie , zakochanie ,zmęczenie , rozmażenie i mnóstwo innych powodów :) może też być zaczytanie :) zasłuchanie też dobry powód .

 5. Czas zaparzyć dobrą herbatkę , taki mały kociołek , czarny bez z lipą , nawet dobrze smakuje :)

 6. Czy można w ogóle wyliczyć , podliczyć choćby w przybliżeniu straty materialne ,ludzkie , kulturowe , nie ma takiej możliwości .

 7. Dawaj czasy , zegary, rowery , maszyny do szycia i spirytus , dzieła sztuki palone , tłuczone i rozbijane ale ludzie ponieśli największe straty .

 8. Legnica – enklawa można powiedzieć , państwo w państwie.

 9. Poczytała bym sobie książkę , pewnie trudna ale z pewnością ciekawa.

 10. a Kaliński to na pewno NAOCZNY świadek wydarzeń które opisuje ,dlaczego my Polacy w tak kretyński sposób fałszujemy naszą historię , dlaczego najpierw zaborcy później hitlerowcy ,następnie Rosjanie musieli uczyć nas rozumu i boje się że niestety nie nauczyli , jak naprawdę wyglądało wyzwalanie Polski ?,tak jak opisuje Kaliński, zaprawdę ,JAK BÓG NA NIEBIE

 11. Pani Redaktor sprawa powstania w-wskiego jest znacznie bardziej skomplikowana niż się Pani wydaje , jeden szczegół -Rosjanie na początku lipca pod Wołominem w bitwie pancernej dostali dobrze w kość co przy brakach zaopatrzeniowych wstrzymało ich działania prawie na pół roku , drugie ,komu mieli pomagać? , tym którzy pogonili im kota 24lata wcześniej , bądźmy poważni

 12. jaki jest sens pisania bieżących komentarzy jak wyświetla się formułka ”twój komentarz oczekuje na moderację” i komentarz pojawia się po dobie

 13. Lubię Bukartyka – i nie chcę zgorzknieć do cna , pytam , pytam i odpowiedzi brak :)

 14. A może zadzwonić :) i dowiem się że mam kupić sobie psa :)

 15. problem z Polakami polega na tym że wcale nie dostrzegamy własnej bezmyślności a za swoje niepowodzenia oskarżamy wszystkich i wszystko wokół ,tylko nie siebie ,ZŁO TO INNI?

 16. Te porady są odpowiednie i sensowne dla osób które są świadome i intelektualnie w normie .

 17. Też klub muzyczny w Poznaniu :) był kiedyś -Czarna Owca-

 18. Dzieci , wróć młodzież przed treningiem piłkarskim pogra sobie w Super Mario i będzie wygrana murowana .Oby zadziałało :)

 19. Modlitwa , Balonik , Czarny kot , Praszczaj Agnieszka , cudne

 20. Dopóki ziemia kręci się , ……daj wszystkim po trochu .. tchórzowi dać konia chciej … Dobre na dobranoc

 21. Jak wierzy żołnierz zabity że , w siódmym niebie jest – piękne , mam jego dwie płyty winylowe , kiedy jest mi smutno czasem włączam i dla spokojności , dziękuję i pozdrawiam serdecznie..

Dodaj komentarz