Rekonstrukcja rządu

11:46

29 września 2016

Krzysztof Ryszard Rutkowski

Tel. 68 455 55 45
loza1@interia.eu

Podjęliśmy decyzję, żeby zlikwidować Ministerstwo Skarbu Państwa. W najbliższych dniach, razem z ministrem Kowalczykiem, przedstawimy propozycję nowego sposobu zarządzania spółkami Skarbu Państwa i majątku Skarbu Państwa” – ogłosiła premier Beata Szydło.
Funkcję ministra finansów przejmuje wicepremier Mateusz Morawiecki, pozostając ministrem rozwoju. Stanie on także na czele nowo tworzonego Komitetu Ekonomicznego.”
W Kancelarii Rady Ministrów Adam Lipiński zastępuje Wojciecha Kaczmarczyka na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.
Odwołuję także z KPRM pełnomocnika ds. Światowych Dni Młodzieży. Pan Paweł Majewski zakończył swoją pracę i przechodzi do pracy w Ministerstwie Cyfryzacji ” – poinformowała pani premier.
Zmiany mają służyć jak najsprawniejszemu wprowadzaniu tzw. planu Morawieckiego.

Jak oceniamy rekonstrukcję rządu?
Tel.: 68 324 22 55; 801 327 462.

 

 

Otwarty mikrofon 29.09.2016:

 

27 myśli na temat “Rekonstrukcja rządu”

 1. Nowy sposob zarzadzania skarbem panstwa :) hm, czyli nowy sposob jego rozkradania. nic nowego ;) bo w sumie to czemu ma to sluzyc? Pewnie ktos bedzie mial w tym jakis interes i raczej nie dowiemy sie kto.

 2. Będę nasłuchiwał przykładów innych państw w który mało znaczące zmiany są w takiej oprawie medialnej. Myślę ze zajmujemy jedno z czołowych miejsc w których informacja o tym, że ktoś zakończył działalność na ŚDM bo nie ma ŚDM to wiadomość o zerowym znaczeniu.

 3. powiem przewrotnie- DOBRA ZMIANA – każdy według swojej myśli to odczyta.

 4. Pamiętam dokładnie jak Tusk zrobił z Bieńkowską ten sam numer tzw. super resort i co było: temat zastępczy, nic to nie da, po co to?, nie mają pomysłu na gospodarkę. A teraz ten sam manewr i słuchacze krzyczą BRAWO przecież to żenada

 5. Kuchnia Felek – „Narodowy dobrobyt nas dopadnie”, A NA SERIO SZYKUJĄ MORAWIECKIEGO DO PREMIEROSTWA BO JAKA SZYDŁO JEST KAŻDY WIDZI, NATOMIAST NAJWAŻNIEJSZE CZY KTOŚ Z WAS SŁUCHACZY WIDZIAŁ PLAN MORAWIECKIEGO NA OCZY? Na razie były założenia a pod koniec roku miały być konkrety i co MAMY koniec roku a konkretów BRAK.

 6. to ten pan obejmie dwie funkcje… oczywiscie nie ogarnie tego i oczywiscie „zarobi” podwojnie. widocznie korytko bylo za male.

 7. Nie mówimy o informacji w ogóle a informacji znaczącej dla ogółu. Jak tak dalej pójdzie to dogonimy Koreę Północną pod względem jakości informacji.

 8. PISZĘ TO ZUPEŁIE POWAŻNIE – przez 1,5 roku przygotowują PLAN to ile dekad będą go wdrażać? jedna sześciolatka nie wystarczy. Aha i kiedy będą efekty za 25 lat?

 9. Dlaczego słuchacze oceniają to, czego jeszcze nie ma, przecież to jest nielogiczne… Możemy ocenić tylko to, co już zaistniało, a nie ciagle to bicie piany i mówienie o tym, że nasz okręt jakim jest Rzeczpospolita, jest kierowany na skały… Poczekamy i zobaczymy… A te wrzutki na poziomie świata wirtualnego, które są czystą fikcja, formuują ludzie, którzy bardzo źle życzą Polsce… Na ocenę działań obecnego rządu, mamy jeszcze 3 lata. Tak więc życie najlepiej zweryfikuje czy władza leje wodę, czy punkt po punkcie, realizuje swoje obietnice przedwyborcze…

 10. Co my, zwykli obywatele ich ochodzimy. nie wierzmy, ze chca dla nas dobrze. do dzis pamietam plakat wyborczy PO sprzed kilku lat pt. „By zylo nam sie lepiej”. No tak, by im sie dobrze zylo, im i ich rodzinom. i kazda partia mysli podobnie. My jedynie na tym tracimy. i tak od zawsze. kazda zmina sprzyja wylacznie im samym.

 11. w tym kraju nie ma co sprzatac :D wyczyscili juz ten kraj doszczetnie. czystka wszedzie :D co to bedzie?

 12. Likwidacja Ministerstwo Skarbu Państwa to nic innego jak centalizacja zarzadu spólek skarbu państwa i majątku Skarbu Państwa. A te spolku sa i byly miejscem dla nowej wybranej demokratycznie nomenklatury.

 13. Polska powinni przez przynajmniej dwie generacja zarzadzac Holendrzy. Holenrzy sa pragmatyczni, posiadaja kupieckie zcnoty , no i sa to …. protestanci. Amen :)

 14. Pożyjemy – zobaczymy.Mam wrażenie że to tylko zmiana kosmetyczna, wdrożona aby było widać że rząd coś robi. Obym się mylił. Martwią mnie inne rzeczy takie jak np program 500+ a jestem pewny ze naszego kraju na to nie stać. Sam korzystam z tego programu ale nie uważam aby to się przyczyniło do przyrostu naturalnego.zauważmy że większość bezdzietnych to ludzie sukcesu goniacych za dobrobytem, a jesli ktoś pragnie potomstwa będzie je miał bez względu na sytuację materialną

 15. POZWÓLMY RZĄDZIĆ PIS. ONI DOBIERAJĄ LUDZI KTÓRZY MAJĄ WYKONAĆ PLAN WYBORCZY A DUŻO WYSZŁO DOBREGO JESTEM ZASKOCZONY ,ŻE AŻ TAK DUŻO ZROBIONO W 10 MIESIĘCY.

 16. dzieki bogu Polska jest w EU bo inaczej mielbysmy slamsy i kolczaste druty.

 17. ja mam 2 letnia coreczke „Tessi”(rasy Beagle) i mam tez polskie obywatelstwo czy te moge dostac 500 i +? :)

 18. Osobiście uważam, że potrzeba całej jednej kadencji odważnych i mądrych decyzji rzadu, aby w Polsce nastała jakaś normalność… Dopiero druga kadencja pozwoli nam na to, aby zmieniło się cokolwiek na lepsze na tym kraju… Jeżeli będzie osobista uczciwość i kompetencja, to pójdziemy do przodu we właściwą stronę milowymi krokami..

 19. niema co wsumie planowac dlugofalowe bo Antek Grozny naz zdeiluzjonuje.

 20. hahaha skad ten Pan bierze swoja wiedza o tym, ze Polska jest /bedzie Netto platnikime w EU? … Polska co roku dostaje 20miljardow Euro i zadluzenie panstwa rosnie bo trza Patrioty kupic.

 21. Zamachow nie ma w Socz i na Krymie mozna jechac na urlop , polecam :)

 22. Dzień dobry , nasłuchałam się i naczytałam , piękne dysputy , kłótnie są identyczne jak w naszym Sejmie , jak będzie to się okaże i tak nie mamy na to wpływu . Pozdrawiam z andzieja na lepsze jutro.

 23. Dante-to są oficjalne dane Ministerstwa Finansów.Doucz się chociaż troszkę.

 24. jak byłoby wspaniale gdyby herbata robiła się słodsza od mieszania łyżeczką ,niestety tak nie jest chociaż niektórzy wierzą że tak jest ,”dobra zmiana ”w Janowie Podlaskim pokazała ile jest warta

Dodaj komentarz