Obniżyć emerytury wszystkim byłym funkcjonariuszom SB?

11:55

20 czerwca 2016

Daniel Rutkowski

Dziennikarz Radia Gorzów.

Jest projekt ustawy zakładający obniżenie emerytur byłym funkcjonariuszom SB. Regulacje obejmą wszystkich, niezależnie od tego, jak zostali zweryfikowani w 1990 r. Niższe uposażenia mają dotyczyć również rent. Według planu rządu najwyższa emerytura byłych funkcjonariuszy SB nie będzie przekraczała średniej emerytury z powszechnego systemu ubezpieczeń – 2100 zł. Rewanżyzm czy sprawiedliwość dziejowa? Jak oceniają Państwo propozycje takich regulacji?

Telefony do studia: 68 324 22 55;  801 327 462.

 

 

Otwarty mikrofon 20.06.2016:

23 myśli na temat “Obniżyć emerytury wszystkim byłym funkcjonariuszom SB?”

 1. JESTEM ZA OBNIŻENIEM WYSOKOŚCI EMERYTUR UBECKO-SBECKICH DO NAJNIŻSZEJ EMERYTURY W POLSCE I TO BĘDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ DZIEJOWA I TO MOŻE PRZEPROWADZIĆ TYLKO PIS A KWIK BĘDZIE WIELKI.

 2. ALE CO NAM TO DA? TE PIENIĄDZE ROZWALI PIS NA SWOJE GŁUPIE POMYSŁY, POMNIKI ITP.
  ZASILI BUDZET PANSTWA? I CO DALEJ Z TYMI PIENIĘDZY. GDYBY DOSTALI TO EMERYCI, RENCISCI TO JESTEM ” ZA „, JEZELI TE PIENIĄDZE POJDĄ DO BUDŻETU TO JESTEM PRZECIW.

 3. NIE PUSZCZAJCIE JUZ WIECEJ TEGO STAREGO DZIADZIUSIA MARIANKA NA ANTENIE, NIECH ON JUZ WRESZCIE SIE ODMELDUJE

 4. Marek Kuczyński porównał SB do Gestapo. Ma rację. Dlaczego gestapowcy nie dostawali emerytur za prześladowanie ludzi a gestapo III RP dostaje?

 5. jak się nie ma Myśli to ma się głupie pomysły , a pan Kuczyński z Sulechowa niech się uczy historii ,dwa przykłady z RFN- Lubke -prezydent RFN -zatwierdzał plany obozów koncentracyjnych ,dwa-Reinefart-kat powstania warszawskiego ,po wojnie burmistrz na wyspie Sylt , umarł spokojnie na emeryturze , Reinefart był również komendantem Festung Kustrin

 6. jeżeli prawo nie działa wstecz to ich emerytury to prawa nabyte i nie do ruszenia

 7. Co z ludźmi, którzy pracowali w resorcie, jako np elektronik ? Oni byli również pracownikami SB, ale cóż oni złego robili ? – A takim osobom niestety również obniżono emerytury… Jednocześnie osobom pracującym na dole kopalni, którzy nigdy nie widzieli ściany przodowej mają mieć takie same emerytury, co ten co na przodzie tyrał ? Coś tu jest nie tak. Nie zdziwiłby mnie fakt, że to wszystko dzieje się aby uzyskać kasę na program rodzina 500+ …
  Kiedy zakończymy te sprawę rozliczeń komuny ? – Młodzi jak pracy i mieszkań nie mają, tak nie mają…
  Pozdrawiam
  Dariusz z Gubina

 8. Nie było sprawiedliwosci, nie ma sprawiedliwosci i co najgorsze – nie bedzie sprawiedliwosci.
  Co teraz sie dzieje, co wyprawia prezydent – to jest sprawiedliwość?

 9. Żaden esbek nie ma zresztą tego tyle co np. taki Robert Lewandowski i myślę że to właśnie przemawia za Robertem jeśli spojrzymy np na trenera reprezentacji Pana Nawałkę który ma wiele geniuszu to również ma wiecej pieniędzy niż niejeden esbek i to samo świadczy coś o sobie jakie są proirytety państwa prawda czy nie mam racji p. Redaktor??

 10. Czy osoby więcej zarabiające zawsze więcej pracują ???

 11. To że ludzie mają niskie emerytury i nie mają za co żyć to nie wina esbeków, tylko rządzących!!!

 12. Znam faceta który pracował 3 miesiące w SB następnie po 1990 roku przepracował 26 lat w Pilicji Kryminalnej – jeżeli mu się zabierze kasę to jest dla mnie BEZPRAWIE. Niech rządzący nie robią ludziom wody z mózgów i ich nie szczują. Pozdrawiam

 13. Uważam, że najwyższy dochód – wpływy na konto, na państwowej posadzie nie powinny przekroczyć dziesięciokrotności najniższej płacy. Byłyby pieniądze na godne podwyżki dla emerytów i rencistów, a także na podniesienie o 100% tych jałmużn poniżej 1000 PLN.

Dodaj komentarz