Kto na czele polskiej opozycji?

10:48

17 lipca 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Zaskakujące dane przynosi najnowsze badanie przeprowadzone na zlecenie tygodnika “Wprost”, w którym poproszono Polaków o wskazanie tego, kto ich zdaniem powinien zostać liderem opozycji. 13,7 proc. badanych uznało za taką osobę Donalda Tuska, którego poparciem nie zachwiała nawet niedawna wypowiedź jego syna, przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Powodów do zadowolenia nie mają obecni liderzy partii opozycyjnych. Grzegorz Schetyna zajął w tym badaniu 6., a Ryszard Petru 11. miejsce. Wśród innych potencjalnych przywódców opozycji, na miejscu trzecim znalazł się Jerzy Owsiak, którego na czele opozycji widziałoby 9 procent ankietowanych. To więcej niż Roberta Biedronia (miejsce 4.) czy Władysława Frasyniuka (miejsce 5. tego badania). Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się jednak wśród ankietowanych obecnie “brak osoby lidera”, na co wskazało 52 procent respondentów.

A kto Państwa zdaniem miałby największe szanse na stworzenie silnej, konstruktywnej i skutecznej w realizacji swoich celów opozycji?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

14 myśli na temat “Kto na czele polskiej opozycji?”

 1. Bieda z nędzą i mizeria opozycji, ich kłótnie, brak porozumienia sprawiają, że nie ma totalnie lidera. Żadnego, absolutnie żadnego autorytetu z „dobrym” nazwiskiem- nie uwikłanego, nie umoczonego w układy brak. Mizeria jednym słowem.Wczorajsze występy pod sejmem świadczą o tym najdobitniej.

 2. Pan Tusk-O punktów podobnie Schetyna,dać szanse młodym-proponuję Pana Adama Andruszkiewicza z Kukiz 15 :)

 3. Paweł Kukiz , zna się na ludziach i pracy na Wiejskiej , proszę mnie nie rozśmieszać .

 4. BOŻE BŁOGOSŁAW POLSKĘ .POLSKA ZACZYNA KWITNĄĆ GOSPODARCZO I MORALNIE IDZIE KU DOBREMU .DAMY RADĘ.

 5. Ruszyła się pisowska gawiedz.Popieram w pełni opozycję trzeba zwalczyć tych to zło.A wyborcom pisu ,żeby to zło sęgło ich najprędzej.

 6. Brak osoby godnej zaufania , nie widzę wśród obecnych twarzy z Wiejskiej i partii opozycyjnych kandydata godnego zaufania . Jeśli ja kogoś wybieram ta dlatego że ta osoba reprezentuje moje , moje poglądy a nie szefa partii . Zmieniają , usprawiedliwiają się posiadaniem -sumienia – i tym że reprezentuje opcje swej partii , żenada i wstyd dla naszych Wybrańców .

 7. bardzo proszę nie nazywać mnie bandą oderwaną od koryta tylko dlatego,że nie zgadzam się z polityką obecnie rządzących(sposobem sprawowania władzy)

 8. Ankietowanym podawano samych lewaków! Jak w radzieckiej ankiecie dla konsomolców: „Kto jest Twoim idolem? – Dlaczego Włodzimierz Ilicz Lenin?”

 9. i jeszcze Robert Biedroń tam był :)))

 10. Jaka opozycja jak ciagle te same osoby sa przy wladzy i nie ma sily na nich jak by ludzie nie glosowali oni zawsze beda trzeba zmienic prawo wyborcze polikwidowac listy i glosowac na osoby

 11. Dobra- To lipny Tusk albo alfons Konrad M. z KOD. Jaka opozycja taki lider.

 12. Kraina mlekiem i miodem płynąca , tylko skąd ten niepokój w naszych umysłach o przyszłość naszą.

Dodaj komentarz