Kłopot z lekarzami rezydentami?

11:55

11 października 2017

Grażyna Walkowiak

Dziennikarka działu społecznego i artystycznego   +48 68 4555 515 / mail: g.walkowiak@zachod.pl

20 młodych lekarzy i lekarek od ponad tygodnia prowadziło protest głodowy w Dziecięcym Szpitala Klinicznym na warszawskiej Ochocie. Dziś o godzinie 8  strajk zawieszono, bo z protestującymi ma spotkać się premier Beata Szydło.

Rezydenci domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe 10 lat.

Kolejnymi postulatami są: podwyższenia wynagrodzeń, zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych i poprawa warunków pracy.

 – W głowach im się poprzewracało – mówią jedni; inni: – Dobrze robią, bo ochrona zdrowia w naszym kraju jest w fatalnej kondycji.

Czy protest rezydentów jest w interesie nas wszystkich, czy w interesie wąskiej grupy? Jak uzdrowić wreszcie polską służbę zdrowia?

Telefony do studia 68 3242255, 801327462.

10 myśli na temat “Kłopot z lekarzami rezydentami?”

  1. Lekarze rezydenci aby nie uciekli z Polski potrzebują godne warunki i odpowiednie wynagrodzenie.

  2. Dzień dobry , pozdrawiam serdecznie :) Z ostatniego komentarza wynika ze ludzie sami w sobie powinni być wyłącznie zdrowi , rodzić się zdrowi i zdrowi odchodzić z tego świata . Bywa ze jest to zupełnie niezależne od woli człowieka . Mamy za mało lekarzy , powinniśmy dać szansę młodym adeptom zawodu , pielęgniarki też są ważnym ogniwem i też jest ich mało , odpowiedzialność zawodowa duża .

  3. CZY KAŻDY KOGO BOLI BIODRO MUSI MIEĆ DROGĄ REKONSTRUKCJE. SĄ INNE TANIE METODY. DANUSIU GOŚĆ MÓWIŁ O PROFILAKTYCE, NAWET GENY MAJA WPŁYW NA ZDROWIE POKOLEŃ JEŻELI ICH DAWCA BĘDZIE SIĘ ŹLE PROWADZIŁ. SŁUŻBA ZDROWIA W SYTUACJACH NADZWYCZAJNYCH AWARYJNYCH I STRICTE ŻYCIOWYCH, A NIE NA ZAWOŁANIE. CHCESZ MIEĆ ZŁOTE ZĘBY TO PŁAĆ, BO TWOJE SKŁADKI NA TO SĄ ZA MAŁE. BASTA.POZDRAWIAM.

  4. NAJWIĘKSZA AROGANCJA TO WYSTĄPIENIA KRZYSIA I RYSIA. DWÓCH RYCERZY ŻYCIA NA KOSZT INNYCH.

Dodaj komentarz