Kiedy Sejm stanie się znów miejscem normalnego stanowienia prawa?

11:50

9 stycznia 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Już za dwa dni ma rozpocząć się 34. posiedzenie Sejmu. Biuro prasowe Sejmu poinformowało, że podjęta została decyzja o przystosowaniu Sali Kolumnowej do prowadzenia w niej obrad i głosowań, na wypadek gdyby sejmowy protest części opozycji w Sali Plenarnej miał trwać nadal. Manifestację pod hasłem ”Sejm jest nasz” zapowiedział Komitet Obrony Demokracji, a politycy parlamentarnej i pozaparlamentarnej opozycji są podzieleni w sprawie kontynuacji blokowania Sejmu.

Są też jednak pierwsze wieści o porozumieniu w tej sprawie. Jak ustalił nieoficjalnie Onet, porozumienie to zakłada m.in. zgłoszenie podczas prac Senatu nad ustawą budżetową kilkudziesięciu poprawek opozycji, które wcześniej były zgłaszane w Sejmie, tak by izba niższa parlamentu mogła nad nimi przeprowadzić debatę. Politycy, z którymi rozmawiał Onet podkreślają dużą rolę Kościoła, który pomógł w mediacjach.

Czy jest szansa na zażegnanie sporu? Kiedy Sejm stanie się znów miejscem normalnego stanowienia prawa?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

18 myśli na temat “Kiedy Sejm stanie się znów miejscem normalnego stanowienia prawa?”

 1. NIE Będzie spokoju w politycznym eterze tak długo jak Pisowcy będą przy sterze

 2. Jak zwykle dzwonią wzorce cnót wszelakich oraz znawcy gospodarki, ekonomii, polityki, zdrowia…Panowie ! Do pracy. Od siedzenia i dzwonienia nic sie nie zmienia.

 3. Jakie społeczeństwo taki rząd. Jaki rząd taka opozycja.

 4. Jak zniszczyć państwo!..to tytuł wykładu Tomasa Schumana ….a kto jak kto ,ale ten były współpracownik KGB..obecnie ,,konwertyta,, wie o czym mówi!!!…i wypisz ,wymaluj jesteśmy już na kolejnym etapie tego,,niszczenia,,!…po niszczeniu i ośmieszaniu religii,patriotyzmu oraz wartości, przychodzi faza kłamstw i dezinformacji, następnie faza konfrontacji,zamieszek oraz niepokojów( współczesna Targowica,,)…a następnie po ,,zmęczeniu,, tym wszystkim społeczeństwa ….nadchodzi ,,mesjasz,,( może ..z Brukseli?!) jako zbawca narodu….i skąd my to znamy!!?…

  https://www.youtube.com/results?search_query=Tomas+Schuman-Jak+zespsuc+pa%C5%84stwo

 5. PO ma już 11% poparcia. Ot i efekt działalności największego klubu w sejmie.

 6. Prezas oglosil PUCZ .
  Petru wyjechal na 2 dni i jest afera
  Prezydent Duda wyjechal na tydzien i Pucz go nie dotyczy?
  Życzę rozumu w Nowym Roku

 7. .. a dlaczego niby oczekuje na moderację????…znowu cenzura w POlskim Radio?????

 8. Jak zniszczyć państwo!..to tytuł wykładu Tomasa Schumana ….a kto jak kto ,ale ten były współpracownik KGB..obecnie ,,konwertyta,, wie o czym mówi!!!…i wypisz ,wymaluj jesteśmy już na kolejnym etapie tego,,niszczenia,,!…po niszczeniu i ośmieszaniu religii,patriotyzmu oraz wartości, przychodzi faza kłamstw i dezinformacji, następnie faza konfrontacji,zamieszek oraz niepokojów( współczesna Targowica,,)…a następnie po ,,zmęczeniu,, tym wszystkim społeczeństwa ….nadchodzi ,,mesjasz,,( może ..z Brukseli?!) jako zbawca narodu….i skąd my to znamy!!?…

 9. Przecież jest opozycja i nazywa się Kukiz 15. Jakoś potrafi się normalnie zachować. Można się różnić ale nie trzeba się wygłupiać.

 10. „marszałek” Kuchciński – ogrodnik powinien zająć się już pracą w swoim ogródku. Wszak zbliża się wiosna i pod szklarniami u prawdziwych ogrodników już praca wre. A z niego pewnie ani polityk ani ogrodnik. Nawet na katolickim KULu nie dał rady skończyć studiów

 11. DRAMAT !!!!! tak tylko można opisać wypowiedzi niektórych słuchaczy

 12. Radio Zachód stało się ostatnio takie PISowskie, że coraz trudniej Was słuchać. No, ale rozumiem – jest to wszak radio publiczne i musi zachować właściwą linię.

 13. Kolejny dzień śmiechu z wyborców PO i Nowoczesnej. Aż miło posłuchać ich opinie o PIS-ie i bolszewizmie. Śmiech na sali:))

 14. rysiu,żeby tobie przypadkiem nie odrąbali ale czegoś innego ha,ha,ha.

 15. do hansa, cieszy mnie że jesteś takim wesołkiem , w dzisiejszych realiach społ.-polit. nawet kabarety marnieją a ty błyszczysz humorem ,moje gratulacje ,mam nadzieje że to nie jest efekt przemrożenia tego co się mózgiem zwie

 16. POŻEGNANIE

  Drodzy Forumowicze!
  Pozwólcie, że podzielę się z Wami informacją o zawieszeniu, w ramach postanowień noworocznych, mojej działalności na forach dyskusyjnych. Jednocześnie proszę o przyjęcie przeprosin wszystkich tych, którzy z powodu moich postów poczuli się urażeni, zirytowani, zniesmaczeni.
  Motywacją do aktywności na forach internetowych była przede wszystkim chęć zwrócenia uwagi na propagandowo-manipulacyjny aspekt działań polityków, a zwłaszcza demaskowanie zachowań związanych z nadużywaniem wielkich słów, kluczowych pojęć, wartości z najwyższych rejestrów wyzyskiwanych w celu zjednywania sobie elektoratu. By to unaocznić – sięgałem po ironię, sarkazm, groteskę, wyzyskiwałem patos i panegiryzm tak nadęty, że aż kompromitujący wazeliniarza. Choć z założenia moje wpisy miały się mieścić w konwencji „trochę na serio, bardziej z przymrużeniem oka” – zazwyczaj były odbierane jako rzeczywiste apele i deklaracje polityczne. A że polityka w naszym kraju najczęściej dzieli, i to dzieli dramatycznie, brutalnie, z agresją (np. słowną) – nierzadko byłem hejtowany, atakowany, a zdarzało się, że i zastraszany. Tylko sporadycznie spotykałem się z komentarzami dostrzegającymi ironiczno-humorystyczny wymiar moich postów. Zważywszy na taki stan rzeczy, zdecydowałem zatem o zaprzestaniu twórczości na forach. Zależałoby mi, by w tym postanowieniu dotrwać przynajmniej do końca rozpoczętego kilka dni temu roku 2017. Będę bardzo wdzięczny za wyrozumiałe przyjęcie tej informacji i wsparcie mnie w postanowieniu poprzez życzliwą myśl czy inną formę okazanej mi serdeczności.
  Przez najbliższe dni, najpóźniej jednak do soboty, będę zamieszczał to postanowienie i pożegnanie zarazem.
  Dziękując za dyskusje i życząc wszystkiego, co najlepsze, polecam się życzliwej pamięci każdego z Was, moi kochani Forumowicze.

Dodaj komentarz