Jakie mamy uwagi do programu 500 plus?

10:43

16 grudnia 2015

Ryszard Malitowski

Dziennikarz – edukacja,publicystyka,rozrywka,sport (tel. 68 455 55 15,  r.malitowski@zachod.pl , facebook.com/ryszard.malitowski/).

Premier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska zachęcają do społecznej dyskusji nad założeniami rzadowego programu 500 plus. Dodatek 500 złotych na pierwsze dziecko w rodzinach o dochodach 800 złotych na osobę  lub 1200 z dzieckiem niepełnosprawnym oraz dodatek  500 złotych na każde drugie i kolejne dziecko, bez względu na wysokość dochodu w rodzinie. Co o tym sądzimy, jakie mamy uwagi i być może inne  propozycje wsparcia rodziny i poprawy sytuacji demograficznej?

Zapraszam do wpisów internetowych i wypowiedzi telefonicznych : 68 324 22 55;  801 327 462.

30 myśli na temat “Jakie mamy uwagi do programu 500 plus?”

 1. Pani Premier! My, uczciwi obywatele, nic nie chcemy. My po prostu dziękujemy, że mamy taki wspaniały Rząd i taką kochaną Panią Premier. Dziękujemy i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć, nawet w czynie społecznym, rządy Prawych i Sprawiedliwych Patriotów!

 2. Polaku! Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie; zapytaj raczej swe serce, co Ty możesz ofiarować Polsce! Zamiast wyciągać ręce po 500 złotych – oddaj te ręce społecznej pracy na rzecz Prawej i Sprawiedliwej Polski!

 3. Pani Premier! My, prawi i sprawiedliwi obywatele i niezłomni polscy patrioci, zapewniamy, że niczego nie chcemy. Dla nas, Polaków, najpiękniejszym prezentem jest Ten Rząd. Nasz tak bardzo upragniony Polski Rząd. Wystarczy, że będzie trwał, że będzie z nami, Polakami, a będziemy bardzo szczęśliwi, radośni i wdzięczni.

 4. My nie chcemy 500 zł, lecz pragniemy ochoczo wspierać nasze Władze. Bo my, prawdziwi polscy patrioci, a nie cwaniaki i bumelanci, nie pytamy, co Polska może zrobić dla nas. My pytamy nasze serca, co my możemy zrobić dla Polski. I zabieramy się do roboty, działamy! Dla dobra Polski, Polaków, Pana Prezydenta, Pani Premier. Pro bono publico oraz Prawych i Sprawiedliwych maiestatico!

 5. Rodacy! Zamiast wyciągać ręce po pieniądze – oddajmy nasze dłonie, usta i serca wybranym przez Naród Władzom Rzeczypospolitej. To nasz zbiorowy patriotyczny obowiązek, to nasza obywatelska powinność moralna!

 6. Jakie mam uwagi do programu 500 plus ? hmmmmm mam mam !
  Otóż ten mafijny były rząd PO nie dosyć że nie dbał o nasze dzieci nie podnosząc kwot wolnych od podatku lub zasiłków rodzinnych to teraz PIS-owi rzuca kłody pod nogi

 7. Mam pytanie odnośnie przyznania tego dodatku
  mam córkę 22 letnią będącą na studiach dziennych nie pracującą oraz 4,5 letniego synka
  czy ja też dostanę ten dodatek

  Pozdrawiam

 8. 500 + – skąd fundusze – likwidacja dofinansowania z budżetu partii politycznych ,obniżenie kwoty na biuro poselskie

 9. Przypominam iż POLSKA jest na 3 miejscu w Europie pod względem wysokości zasiłków na dzieci oczywiście od końca !!!!

 10. Wspierać tak, ale jakość, nie ilość. Niestety, tych którzy „produkują” dzieci, na utrzymanie których ich nie stać, zachęcać nie trzeba, ani nie należy. Potrzeba nam wartościowych obywateli, a nie takich, którzy będą dla społeczeństwa ciężarem jak byli ich rodzice. Niestety bieda często jest dziedziczna. Promujmy odliczenia podatkowe, stypendia dla dobrych uczniów itd. Inna sprawa to dzieci niepełnosprawne. Tutaj ludzie, którzy faktycznie oddają im całych siebie powinni mieć za co żyć i bezwzględnie trzeba im pomóc. Wiadomo, że na obiecywaniu rozdawnictwa najłatwiej pozyskać głosy prostych ludzi, ale to nie tędy droga. Ps, Panie słuchaczu z Żar, zdziwił by się Pan, ilu biednych traktuje rodzenie dzieci jako źródło utrzymania, więc jak usłyszą 500 zł to z łóżek będą wychodzić tylko po wino.

 11. MYŚLĘ ,ŻE ZWOLENNICY PO.ZSL,BANKOWCÓW PETRU ,KOD PRZECIWNICY JAROSŁAWA NIE WEZMĄ ZŁOTÓWKI BO TO OD KACZORA TO PRZECIEŻ W GARDLE BY IM STANEŁO.BIEDNI LUDZIE KUPIĄ JEDZENIE LEKARSTWA ODZIEŻ TO NAKRĘCI POPYT ALE BOGACI PIERWSI POLECĄ A NIE MA OBOWIĄZKU BRAĆ.

 12. 500zł na dziecko tylko powiększy patologie jaka już dziś mocno się rozwinęła. Polakom dziś potrzebna jest dobrze płatna praca., mieszkanie. Nie można zatem dzielić Polaków na tych co im się 500zł należy i na tych co im się nie należy. Jeśli państwo przejmie obowiązki głowy rodziny w rodzinie, to wielu dojdzie do wniosku „po co” przecież mi się należy.

 13. te pieniądze powinny być przekazane do szkół na poszerzenie realizacji programów nauczania. dając 500 zł rodzice zatracą instynkt utrzymywania dzieci – BO PAŃSTWO DA. powinno sie stworzyć warunki dla rodziców do zarobienia na swoje dzieci.
  JESTEM ZDECYDOWANIE PRZECIWNY. wiele rodzin potraci inne świadczenia.

 14. Kamil G to pesymista !!!!!!!
  Nie można wszystkich podejrzewać o złe intencje i od razu skazywać na pogardę ! Bez względu czy wyddzą rodzice pieniądze na dzieci czy wino to krok w dobrą stronę !
  A od tego czy dzieci są prawidłowo wychowywani są szkoła ,sąsiedzi ,urzędnicy oczywiście bez nadmiernej gorliwości ….

 15. chyba jednak nie wszystkie dzieci sa traktowane równo mój jedynak pyta mnie czy on jest jakiś inny? generalnie dzieci pierworodne nic nie dostają

 16. Marko- dobrze prawisz. Zamiast rozdawać pieniądze pozwólmy obywatelom je zwyczajnie zarobić! Stoi market w polsce i 30 km dalej, za granicą, której już właściwie niby nie ma, stoi market tej samej sieci. Tylko w Niemczech za tą samą pracę, w tej samej sieci ludzie dostają 4 razy mniej. Co ciekawe ceny na półkach w tych obu marketach sa praktycznie takie same. Przestańmy traktować się jak Bangladesz Europy, to nie trzeba będzie nikomu nic dawać.

 17. W myśl powiedzenia „wszystkie dzieci są nasze” dodatek należy się wszystkim. Pieniądze na jego realizację można uzyskać przez zmniejszenie ilości urzędów. Mniej województw, mniej powiatów lub ich całkowita likwidacja. Zaniechanie finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Pieniądze są tylko trzeba ich poszukać.

 18. Moje dzieci w tym roku miały dofinansowanie do książek do 4 klasy. Dzięki temu zaoszczędzilam ponad 600 zł na podręczniki. Teraz obawiam się, że wszyscy rodzice stracą tylko bo będzie reforma w szkolnictwie, która pochłonie mnóstwo pieniędzy i stracimy i klasy początkowe i starsze. W rzeczywistości wydamy na książki więcej niż te 500 zl

 19. Do Elżbiety: Przy założeniu, że wszyscy jesteśmy dziećmi – to dostaniesz nawet 1500 zł (a jeśli masz jeszcze jedno dziecko w rodzinie – to ślubne – to nawet 2000). W przeciwnym razie – ani grosza, bo córkę masz już pełnoletnią.

 20. Do Elżbiety: „to ślubne” – w znaczeniu ‚małżonka’ oczywiście!

 21. Chora propozycja, kupowanie głosów i marnowanie budżetu na w przeważającej mierze patologiczne rodziny. Dawanie gotówki to paranoja. Pomoc materialna – tak.

 22. Już niedługo będziemy mieli na wszystko, łącznie z zasiłkami, a dzietność wzrośnie do 4-5 w rodzinie. Potrzebna wojna – dzieło PO..

 23. Dziwi mnie taka dyskusja. Dać? A może nie dać bo bogaty?
  Pamiętajmy o idei tego programu. Twórcą tego zależy na zwiększeniu ilości dzieci – docelowo płatników podatków i składek.
  Przy rozgraniczaniu bogaty biedny musimy postawić gdzieś granicę i co z tego wynika?? Ano nic = głupota dyskutantów. Często ten tzw biedny ma większy dochód jak ten bogaty, który wszystko wykazuje bo pracuje legalnie
  Na dziś „ten niby bogaty płaci większe składki, płaci większe podatki i też może mieć tzw ciężkie dni finansowe i co wtedy? ma chodzić po zasiłki do MOPS-u?
  Uważam że w tym temacie nie powinno być dyskusji i dajemy z tzw rozdzielnika wszystkim. Ten bogaty i tak da na tych tzw biednych przy różnych okazjach np świąteczna paczka, i inne takie okazje.
  Pozdrawiam.

 24. Miało być 4 razy więcej:)
  Co do talonów, to mamy przecież kartę rodziny od tego. OPSy kiedyś też dawały talony na jedzenie, żeby klienci nie przepijali. Klienci kupowali za wszystko cukier, czy olej i za pół ceny sprzedawali pod sklepami, zeby mieć za co pić. ot taka ciekawostka.

 25. To w ogóle bzdury !!!!!! Mój znajomy pracował w Anglii póżniej z ałozył tam firmę funkcjonującą do dzis płaci oczywiście podatki za nia ha ha ha ha ha całorocznie tyle samo co ja w ciagu miesiąca …… dziś mieszka i pracuje w Polsce pobiera zasiłek na dwoje dzieci właśnie z Anglii w wysokości 600 funtów na oboje dzieci to jest ponad 3 tysiące złotych …..BEZ KOMENTARZA !!!!!

 26. PiS da! PiS da! Za 500, a nawet 1000 da! Da nam uciechę, wielką uciechę. Bo szmal nie śmierdzi – Kalasanty też tak twierdzi!

 27. nareszcie, We wsi w której żyję jest kilka wielodzietnych rodzin -super ludzie. Ojcowie ciężko pracują, Matki opiekują się maluchami 24h. Jestem przekonany, ze wszyscy czekamy, aż te obiecane pieniądze dostaną -i nikt im ich zazdrościć nie będzie. Pozdrawiam

 28. Wolałbym żeby państwo nie zabierało zamiast dawać, ale jeśli już PiS ma dawać., to może choć niech te pieniądze wspierają Polskie przedsiębiorstwa. Czyli 500 zł, ale na produkty wyprodukowane przez Polskie firmy. I jeszcze może zamiast gotówki to karta płatnicza z wglądem do historii zakupów.

Dodaj komentarz