Jak jeździ się po lubuskich drogach?

11:07

9 sierpnia 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Przedwczoraj podczas XXXVI sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego radni dokonali zmiany uchwały budżetowej na bieżący rok oraz zmienili Wieloletnią Prognozę Finansową Województwa na lata 2017-2029. Na nowe środki mogą liczyć instytucje podległe samorządowi województwa, w tym Zarząd Dróg Wojewódzkich, który otrzyma 20 mln zł na remonty oraz bieżące utrzymanie dróg.

Dodatkowe środki mają umożliwić wykonywanie gruntownych remontów nawierzchni tam, gdzie planowane były tzw. remonty cząstkowe. Mają też wspomóc przebudowę miejsc niebezpiecznych, wytypowanych z udziałem policji. Ma być dzięki temu mniej wypadków i kolizji na lubuskich drogach.

Jak jeździ się po regionalnych lubuskich drogach? Które odcinki Państwa zdaniem wymagają pilnej uwagi zarówno kierowców, jak i władz województwa?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

 

4 myśli na temat “Jak jeździ się po lubuskich drogach?”

  1. Zapraszam na drogę wojewódzką numer 164 z Drezdenka do miejscowości Podlesiec zwłaszcza na odcinek Zagórze – Podlesiec
    Przy okazji pobytu w Drezdenku zapraszam na skrzyżowanie ulic Słonecznej z Okrężną i Moniuszki , z trzech stron stoją znaki A-7 ustąp pierwszeństwa przejazdu. Miejscowe służby twierdzą że wszystko jest dobrze , ciekawe kto będzie winny w przypadku kolizji

  2. No i obwodnica Gorzowa, niby wszystko wygląda na zrobione a i tak zamknięta i weekendy pod znakiem korków na S3

  3. Witam.Proszę o interwencję w sprawie naprawy drogi powiatowej w miejscowości Babimost,ul 1 Maja koło zakładu IKEA INDUSTRY.Od ponad 10 lat a może i więcej tylko łatają,łataja i nic wiecej.Dziura na dziurze,pełno kamieni,kałuże po deszczu w tych dziurach zalegają.Wieczne tłumaczenia ze strony powiatu,że nie ma pieniedzy na remont,pisma i telefony nic nie dają!Druga droga to ul.Dworcowa,zapadnięta na jedną stronę i tylko znak postawiony że uskok i ograniczenie prędkosci.

Dodaj komentarz