Ile polskiego punktu widzenia w mediach działających w Polsce?

12:00

20 marca 2017

Marek Poniedziałek

kierownik redakcji publicystyki
m.poniedzialek@zachod.pl
tel. +48 68 455 55 11

Oburzenie części środowiska dziennikarskiego, jak i opinii publicznej wzbudził wewnętrzny list właściciela holdingu medialnego Ringier Axel Springer, w którym wyraża on swoje prywatne zdanie na temat wyboru Donalda Tuska na Przewodniczącego Rady Europejskiej i sugeruje dziennikarzom zatrudnionym w mediach należących do koncernu sposób narracji w sprawie reformy Unii Europejskiej.

Dziennikarze mediów należących do koncernu odpierają zarzuty o próbę wpływu na ich bezstronność i mówią, że list nie ma dla ich bezstronności żadnego znaczenia. Jednocześnie dane pokazują, że rynek medialny w Polsce jest obecnie zdominowany przez kapitał zagraniczny – np. prawie 80% prasy lokalnej jest w rękach koncernów zagranicznych (głównie niemieckich).

W związku z tym – ile polskiego punktu widzenia jest obecnie reprezentowane w mediach działających na terenie Polski? Czy uważają Państwo, że istnieje obecnie w mediach kierujących swoje programy do Polaków równowaga?

Zapraszam do dyskusji: 68 324 22 55 lub 801 327 462.

20 myśli na temat “Ile polskiego punktu widzenia w mediach działających w Polsce?”

 1. Przy ewentualnym cytowaniu wpisu proszę w całości ,albo wcale!!!

  Totalna oPOzycja ,,wzywa,, do przestrzegania ,,wzorców zachodnich,,!!!…. a jeśli tak, to wszystkim znającym język niemiecki polecam ,, ów wzorzec,,!???? ….czyli rządowe media niemieckie ZDF, ARD ,DW, Pheonix, Tagesschau 24, ZDF Info itd. …i kto choć raz je posłucha przez co najmniej tydzień ten doceni jak wolne media mamy w Polsce!…. a publiczna TVP jawi się przy tych niemieckich mediach jako nieśmiałe ich ,,naśladowanie,,w prezentowaniu racji i polityki rządu!!!…punkt!

 2. Informacja dezinformacja to podstawa mediów.
  Słupki oglądalności czytalnosci odtworzeń witryn to żądania wlascicieli medialnych.
  Media to 4 wladza z siłą tsunami uderza w społeczeństwo.

 3. Nawet media doją nas jak chcą!! WOLNE? POLSKIE? A dziennikarze jak chorągiewki na wietrze! CZWARTA WŁADZA?

 4. …i z cytowaniem j. powyżej!..proszę…w całości!

  Kontrolują 76% naszego rynku!!! ….obce koncerny u nas!!!…a dlaczego w Niemczech ,gdy Anglicy przejęli Berliner Zeitung to po roku nieustannej krytyki, histerii, bojkotu i proteście niemieckich dziennikarzy ,polityków oraz celebrytów szybko angielski koncern się poddał a Niemcy odetchnęli z ulgą!…. gdy znowu odzyskali swoją gazetę!…dlaczego???

 5. dzieki ogolnopolskim mediom rozwija sie ten kraj i dzieki lokalnym mediom rozwija sie nasz region a wtym roku wzrost bedzie prawie 4 procent ….brawo media

 6. Redaktorze za długo pan gada na antenie a ponoć jest to audycja dla słuchaczy!

 7. Uśmiałem się do łez , że TVN 24 wypośrodkowuje wiadomości o opozycji i rządzących

 8. radaktor – jeszcze raz do pana apeluję! Nich pan przestanie tyle gadać,wygłaszać monologów bo ludzie czekają!!!!

 9. Chodzi o polski czy pisowski punkt widzenia? Bo to są dwie diametralne sprawy, To słuchacz, widz bądź czytelnik decyduje, czego potrzebuje. Na pewno nie prymitywnej propagandy, jaką serwuje TVP pod wodzą Kurskiego. Media na razie są pluralistyczne, mamy wybór i wybieramy! Ale że to kole w oczy ‚wielkiego reformatora z żoliborza’ to nie da się nie zauwaźyć. Stąd te dyskusje i wzrastająca nagonka.

 10. Uważaj p.Tomku, żeby się pan nie zapłakał bo panu łez zabraknie. Chyba pan nie powie ,że reżimówka Kurskiego to robi.

 11. A jednak sk….y blokują numery tel. które często dzownią! właśnie teraz to się dzieje ze mną!

 12. ..a dlaczego koncern Axel Springer zwolnił dziennikarza , gdy ten krytykował politykę rządu w sprawie szaleńczej polityki migracyjnej kanclerz Merkel …i to w trybie natychmiastowym!!! ….warum!!!!

 13. Młody Tomasz Lis był na wymianie komsomolskiej na szkoleniu w NRD-owskim Lipsku. Po 30. latach pracuje w niemieckim tygodniku. Przypadek?!

 14. No a jak nie przypadek jak przypadek Sławomir?! hehehehe

 15. JAK ŁATWO NIEMIECKA PROPAGANDA W MEDIACH POLSKOJĘZYCZNYCH MOŻE PRZEROBIĆ MÓZGI WIELU „DURNYCH” POLAKÓW . 90 % mediów lokalnych jest w rękach niemieckich . Trzezwieć Polacy .

 16. Psychiatra, nie doceniasz Niemców. W ich rękach jest już 110 % mediów! ;-) A przy okazji sam potrzebujesz psychiatry…

 17. Am kto za to wszystko jest odpowiedzialny w Polsce? Kowalski czy może Nowak. Przecież ponoć mamy rząd i mieliśmy a może jest tak że w tych „rządach” mamy zwykłych kolaborantów?!

 18. Panie Poniedziałek, bardzo stronnicze prowadzenie audycji. Ale utrzymał się pan na wyznaczonym, pisowskim kursie!

 19. A Radio Zachód nie reprezentuje już polskiego punktu widzenia?????? Co się na Boga stało?

Dodaj komentarz