Między nami zwierzętami – 25 grudnia 2011 r.

16:42

11 stycznia 2012

Małgorzata Nabel-Dybaś

dziennikarz działu artystycznego (tel. 68 455 55 45). Z radiem związana jestem od 97r. Chodzę swoimi drogami i czasem omijam przeszkody. Trudno się ze mną zaprzyjaźnić chociaż nigdy nie mam dystansu do moich bohaterów. Lubię słuchać muzyki w nissanie i zazwyczaj wtedy przyśpieszam. Ale nie boję się Policji, bo to porządne chłopaki. Zjem i ostrygę i ośmiornicę, ale najbardziej lubię rozpuszczony ser (ale nie rozbestwiony, bo mógłby uciec z talerza). Nie cierpię, kiedy ktoś w sąsiednim pokoju wali w klawisze pianina jak opętany. Moja praca kojarzy mi się z podróżą, która bywa niebezpieczna, ale w gruncie rzeczy dobrze się kończy. Zawsze też chciałam samodzielnie latać, jednak na razie jest to nieosiągalne marzenie. Dlatego często patrzę w niebo. I tyle o mnie.

Wydanie świąteczne audycji. Gośćmi są: Magdalena Rutkowska z Łodzi, Jacek Gałuszka z Gliwic a na miejscu w studiu – Wioletta Gendera, Julia i Radek Piontek, Igor Ziętal oraz posiadacz kota (brrr) Klaudiusz Mirek.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/07-przywitanie.mp3|titles=Przywitanie]

Naszym gościem (na łączach telefonicznych) była p. Magda Rutkowska, która zajmuje się rehabilitacją psów po wypadkach.

Magdalena Rutkowska od 8 lat zajmuje się fizjoterapią zwierząt poprzez masaż leczniczy i miejscową kinezyterapię. Jej pacjentami są przede wszystkim psy i koty. Pani Magda współpracuje z weterynarzami z Łodzi oraz innych miast.

Magda Rutkowska z Guardianem

Rehabilitacja jest ważnym elementem leczenia schorzeń ortopedycznych i  neurologicznych u psów i kotów. Zoofizjoterapia pomaga w leczeniu wielu chorób układu ruchu, zmniejsza ból, odbudowuje masę mięśniową, likwiduje przykurcze, poprawia przewodnictwo nerwowe. Jeżeli zwierzę kuleje, ma problem ze wstawaniem, chodzeniem po schodach wskakiwaniem na kanapę i do samochodu, porusza się ostrożnie, sztywno, ma nie naturalną postawę ciała lub inne podobne objawy związane z układem ruchu, to najprawdopodobniej wymaga rehabilitacji. (info ze strony – www.leczeniezwierzat.pl)

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/07-rozmowa-z-pania-magda-rutkowska.mp3|titles=Rozmowa z Panią Magdą Rutkowską]
Magda Rutkowska z psem Guardianem

Poprosiłam naszych gości, by przygotowali historie, które pasowały by do atmosfery świąt. Pani Magda opowiada swoje:

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/07-mrutkowska-czesc-ii.mp3|titles=M.Rutkowska część II]

Po godzinie 17 – tej zrobiło się jeszcze bardziej świątecznie

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/07-audycja-swiateczna-wstep.mp3|titles=audycja świąteczna wstęp]
Jacek Gałuszka

Jacek Gałuszka opowiada swoje – związane ze świętami – historie. Polecamy tę o Bezdomnym Jesiotrze!

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/07-jacek-galuszka-swiatecznie.mp3|titles=Jacek Gałuszka świątecznie]

I tak audycja powoli dobiegła końca. Opowiadanie fundacji Prima, czyta Marek Krzaczkowski.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2012/01/07-opowiadanie-i-pozegnanie.mp3|titles=Opowiadanie i pożegnanie]

Dodaj komentarz