Premiera*** „Wolny jak ptak”- reportaż Izabeli Patek w niedzielę po godzinie 9.00

08:00

30 czerwca 2017

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

Szymona Giętego w Gorzowie znali wszyscy. Naprawdę nazywał się Kazimierz Wnuk. Znany był z indywidualizmu i różnych niekonwencjonalnych działań, co w czasach socjalizmu wzbudzało różne reakcje. Maszerował w pochodach pierwszomajowych z wózkiem pełnym surowców wtórnych. Można było zajrzeć do jego namiotu, w którym na oglądających czekały zaskakujące niespodzianki. Kochał ludzi i zwierzęta. Gorzowianie darzą go do dziś wielką sympatią, o czym świadczą fakty: poświęcono mu wiersze, opowiadania i wybudowano pomnik. Biografią tego niezwykłego człowieka zajmują się również naukowcy.

Zdj. Kazimierz Ligocki.

4 myśli na temat “Premiera*** „Wolny jak ptak”- reportaż Izabeli Patek w niedzielę po godzinie 9.00”

  1. WSPANIAŁY CZŁOWIEK, ZAWSZE CHĘTNY DO ROZMOWY. WSPANIALE OPOWIADAŁ O ŻYCIU I ABSURDACH DNIA CODZIENNEGO

  2. Zawsze publikujecie materiały bez podawania autorów, czy dotyczy to tylko fotografii? Kłania się prawo autorskie, a i dobry dziennikarski obyczaj.

  3. Izabela Patek
    Dziękujemy za informację. Zdjęcia Kazimierza Ligockiego publikujemy za jego zgodą.Fotografik opowiada o Szymonie Giętym również w reportażu.

  4. Rewelacyjny pomyśl na reportaż. Zapowiedz, czyta się z ciekawością! Pozwala ona, na cofnięcie się wspomnieniami wiele lat wstecz. To był piękny czas. Pan Szymon, bo tak Go nazywano, był dobrym człowiekiem i wizytówką naszego miasta. Więcej takich reportaży. Brawo Pani Izo!!!

Dodaj komentarz