Podnieś głowę

15:37

10 maja 2011

Izabela Patek

Reportażystka, dziennikarka działu kultury i gorzowskiej redakcji Radia Zachód Tel. 95 720 47 91.

„Podnieś głowę”- autorstwa Ewy Woydyłło to książka adresowana przede wszystkim do kobiet – zarówno tych, które borykają się z poważnymi problemami życiowymi, jak i tych, które są zahartowane, odporne i „normalne”, ale mają – jak wszyscy ludzie – chwile smutku, rozżalenia i słabości. Ewa Woydyłło kontynuuje otwarty w poprzednich edycjach „pisany gabinet terapeutyczny”: opowiada o rozmaitych dolegliwościach duszy i ciała, o tym, jak radzić sobie z urazami z dzieciństwa, uzależnieniami, lękami, perfekcjonizmem, złością, starzeniem i śmiercią bliskich osób, daje wskazówki, jak zachować zdrowie i sprawność fizyczną. Przekazuje wiarę w to, że trzeba tylko z odwagą „podnieść głowę”, aby uczynić życie szczęśliwszym, lepiej zrozumieć siebie i innych.

Ewa Woydyłlo – w jej rodzinnej biografii jest Katyń i Kazachstan. Mama nauczyła ją tolerancji, Ameryka tego, że życie można dowolnie kształtować i nigdy nie jest za późno na naukę. Jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Autorka książek m. in: Sekrety kobiet, My–rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal Świętego Jerzego, za pracę z uzależnionymi w więzieniach – odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego z Krakowa.

O książce Izabela Patek rozmawia z Beatą Klary – poetką i recenzentką.

[audio:http://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2011/05/10-o-ksiazce-podnies-glowe-izabela-patek-rozmawia-z-beata-klary.mp3|titles=O książce „Podnieś głowę” Izabela Patek rozmawia z Beatą Klary]

Dodaj komentarz