XXII Gminna Biesiada Śpiewacza

12:40

10 lipca 2017

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

Każdego roku w gminie wiejskiej Żary zespoły śpiewacze spotykają się na wspólnej biesiadzie, zawsze pod innym hasłem przewodnim. 8 lipca w Sieniawie Żarskiej wszyscy bawili się na weselu.
Zgodnie z hasłem biesiady „Wesele, hej, wesele tańcowało…” była Para Młoda, goście weselni, tort, konkursy, oczepiny, przyśpiewki i oczywiście dobra zabawa.
Na scenie zaprezentowały się prawie wszystkie zespoły, działające na terenie gminy: „Mała Tęcza” z Olbrachtowa, „Bieniowianki” z Bieniowa, „Chabry” ze Złotnika, „Czerwona Jarzębina” z Lubanic, „Jarzębina” z Sieniawy Żarskiej, „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Karolinki” z Grabika, „Łazowianki” z Łazu, „Szyszynianki” z Biedrzychowic Dolnych, „Wrzos” z Mirostowic Dolnych i „Złoty Kłos” z Marszowa.
Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody za udział. Główna nagrodę XXII Biesiady w konkursie przyśpiewek weselnych zdobył zespół „Łazowianki”.
Uczestnicy weselnych konkursów zostali obdarzeni drobnymi upominkami, nie zapomniano także o podziękowaniach dla akompaniatorów, a wójt, Leszek Mrożek obiecał Darii i Grzegorzowi, którzy znakomicie wcielili się w role młodej pary, darmową salę na ich prawdziwe wesela. Panie wójcie. Trzymamy za słowo!
Stoiska garmażeryjne, z rękodziełem artystycznym i atrakcje dla dzieci znakomicie uzupełniały ofertę artystyczną. Było więc coś dla ciała i coś dla ducha.
Biesiadę zakończyła zabawa plenerowa przy muzyce Leszka Baworowskiego.

Zespół „Łazowianki”

Dodaj komentarz