XII Spotkanie Zespołów Śpiewaczych

20:10

18 lipca 2017

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

Na zaproszenie zespołu „Bobrzanki” zjechały do Nowogrodu Bobrzańskiego zespoły śpiewacze, aby zaprezentować się na scenie, podpatrzeć, co nowego u innych i wspólnie pośpiewać. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem : Spotkanie z piosenką „Śpiewajmy razem”.
Organizatorem spotkań jest zespół śpiewaczy „Bobrzanki” i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.
Spotkania nie mają charakteru konkursowego i dlatego są znakomitą okazją, aby bez stresu i rywalizacji można było pokazać swój dorobek, wymienić się doświadczeniami, wzbogacić repertuar i po prostu pobyć ze sobą i wspólnie spędzić czas.
Na scenie w sali MGOKSiR zaprezentowały się kolejno: „Bobrzanki” z Nowogrodu Bobrzańskiego, „Echo Bukowiny” z Lubania, „Bieniowianki” z Bieniowa, „Karolinki” z Grabika, „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Stypułowianie” ze Stypułowa, „Złoty Kłos” z Marszowa, „Świdniczanie” ze Świdnicy, Rodzina Muzykująca z Łukaw, „Wrzosy” z Rzepina, „Winne Grona” z Zielonej Góry. „Łazowianki” z Łazu, „Wicinianki” z Wiciny, „Amigo” z Żagania, „Serce Bukowiny” z Nowogrodu Bobrzańskiego i „Kęszyczanki” z Kęszycy Leśnej.
Koncert prowadziła Dorota Pankiewicz. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom i okolicznościową plakietkę. Wiele utworów razem z zespołami śpiewała cała sala, a i chętnych do tańca nie brakowało.
Serdeczna atmosfera co roku towarzysząca występom, sprawia, że każdy chętnie wróci tu za rok.

Zespół „Bobrzanki”

Jedna myśl na temat “XII Spotkanie Zespołów Śpiewaczych”

  1. Halina Kucharska-menager zespołu "Kęszyczanki" z Kęszycy Leśnej. napisał(a):

    I ja tam byłam,miód i winko piłam i z zespołem „Kęszyczanki” świetnie się bawiłam!!!Potwierdzam:cudowna impreza,świetna organizacja,której powinni pozazdrościć włodarze innych gmin i brać przykład z Nowogrodzian!
    Dziękujemy za zaproszenie,nie zapomnimy długo tej wspaniałej atmosfery jaka towarzyszyła Spotkaniu Zespołów Śpiewaczych!!!

Dodaj komentarz