Pejzaż Muzyką Malowany już po raz dwudziesty drugi

22:55

6 czerwca 2017

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

4 czerwca na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Gościeszowicach odbyła się 22. edycja Lubuskiego Przeglądu Zespołów i Grup Śpiewaczych. Organizatorem tegorocznej edycji było Gminne Centrum Kultury w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach, przy współpracy z Urzędem Gminy Niegosławice i znaczącym wsparciu finansowym sponsorów.
Na scenie zaprezentowało się dwadzieścia trzy zespoły (w tym trzy z województwa dolnośląskiego): „Tulowianki” z Borowiny, „Dojrzałe Kłosy” ze Szprotawy, „Gościeszanki” z Gościeszowic, „Brzegowiacy” z Brzegu Głogowskiego, „Luna Rosa” z Jelenina, „Koniczynka” z Kożuchowa, „Świdniczanie” ze Świdnicy, „Marzenie” ze Szklarek, „Rezonans” z Nietkowa, „Źródełko” z Wichowa, „Nietkowianki” z Nietkowa, „Cyraneczki” z Bystrzycy Kłodzkiej, „Mycielinianki” z Mycielina, „Pod Różą” z Żagania, Rodzina Muzykująca z Łukaw, „Złote Łany” z Bożnowa, „Astry” ze Szprotawy, „Złoty Kłos” z Marszowa, „Niezapominajki” z Nowej Soli, „Jarzębina” z Sieniawy Żarskiej, „Amigo” z Żagania, „Stypułowianie” ze Stypułowa i „Wierzbniczanki” z Kapelą z Bytomia Odrzańskiego.
Poza konkursem wystąpił estradowy zespół dziecięcy „Faza”, działający przy Gminnym Centrum Kultury. Koncert konkursowy prowadziła Aleksandra Łomska.
Pogoda nie rozpieszczała wykonawców i organizatorów, deszcz i wiatr zmusiły wszystkich do przeniesienia się do sali w GCK, gdzie kontynuowano konkursowe prezentacje.

Komisja artystyczna w składzie: Donat Linkowski – przewodniczący, Janina Wilga, Grzegorz Łukasiewicz i Wojciech Śmigielski po wysłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało:

w kategorii zespołów z instrumentem elektronicznym
tytuł Laureata zespołom: „Nietkowianki” z Nietkowa i „Jarzębina” z Sieniawy Żarskiej, wyróżnienia otrzymały zespoły: „Brzegowiacy” z Brzegu Głogowskiego i „Dojrzałe Kłosy” ze Szprotawy

w kategorii zespoły ludowe z kapelą
tytuł Laureata zespołom: „Złote Łany” z Bożnowa, „Marzenie” ze Szklarek i „Świdniczanie” ze Świdnicy
wyróżnienia otrzymały zespoły: „Gościeszanki” z Gościeszowic i „Rezonans” z Nietkowa

w kategorii zespoły z instrumentem tradycyjnym
tytuł Laureata zespołom: „Cyraneczki” z Bystrzycy Kłodzkiej, „Pod Różą” z Żagania, „Mycielinianki” z Mycielina i „Złoty Kłos” z Marszowa
wyróżnienia otrzymały zespoły: „Stypułowianie” ze Stypułowa, „Źródełko” z Wichowa, „Luna Rosa” z Jelenina, „Astry” ze Szprotawy, „Niezapominajki” z Nowej Soli i „Koniczynka” z Kożuchowa

wyróżnienie indywidualne za aktywność muzyczną otrzymał Kazimierz Kondracki

Grand Prix XXII Przeglądu przyznano zespołowi „Wierzbniczanki” z Kapelą z Bytomia Odrzańskiego

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy za udział i pamiątkowe statuetki.

Zespół „Wierzbniczanki” z Kapelą

Dodaj komentarz