IN MEMORIAM

13:26

16 grudnia 2017

Janina Wilga

Współpracownik audycji „Donata swojskie klimaty” oraz „Ziemia i pieśń”
Kontakt: tel. 0-694308570 ; e-mail: ja.wi@op.pl

Teresa Olszewska (1947-2017)
Dzisiaj w godzinach rannych, pod długiej chorobie, zmarła Teresa Olszewska, długoletnia kierowniczka zespołu „Łazowianki”.
Teresa Olszewska urodziła się 1 kwietnia 1947 roku w rodzinie osadników wojskowych.
Jej rodzice, Halina i Władysław Drozd, osiedlili się po drugiej wojnie światowej na tzw. Ziemiach Odzyskanych.
Przez całe życie związana z Łazem, była aktywną członkinią Koła Gospodyń Wiejskich, długoletnią kierowniczką i dobrym duchem zespołu „Łazowianki”. Serdeczna, życzliwa i zawsze uśmiechnięta, mimo choroby, nie poddawała się i aktywnie uczestniczyła w życiu wsi.
Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale nam będzie brakowało jej skromnej osoby, jej uśmiechu, jej śpiewu, jej umiejętności przy wyplataniu wieńców… i można tak wymieniać bez końca.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek, 19 grudnia, o godz. 14:00 mszą św. w kościele p.w. św. Barbary w Mirostowicach Dolnych.

4 myśli na temat “IN MEMORIAM”

  1. Zawsze „Łazowianki” kojarzyłam z p. Teresą ,jej miły i ciepły uśmiech przypominał mi moją ciocię i zawsze chciałam jej to powiedzieć, ale nie zdążyłam. Poszła do kraju szczęśliwego bez granic w którym nie ma bólu,ani cierpienia,nie ma rozpaczy ni gorzkich łez…Trzymajcie się dziewczyny.Lidka D

  2. Będzie mi brakowało p. Tereski,zawsze służyła dobrą radą. uśmiechnięta,wesoła,poradziła jak pokonać problemy,zawsze powtarzała „wszystko będzie dobrze-nigdy się nie poddawaj”,odeszła nagle niespodziewanie zabrakło czasu na pożegnanie.

Dodaj komentarz