Premiera*** „ Przywrócić wiatr w żagle”-  reportaż o sile ducha, pasji oraz bezinteresownej pomocy autorstwa Marzeny Wróbel

14:15

10 stycznia 2017

Marzena Wróbel-Szała

Dziennikarka działu informacji i reportażystka Radia Zachód, tel. 693-33-47-45, email: m.wrobel@zachod.pl

Cezary Galek

reportażysta, kierownik redakcji reportażu   +48 68 4555 554  GSM +48 601 34 94 60

Pan Marian Tobys pochodzi ze Zbąszynia i ma 58 lat. Jest dumnym mężem, ojcem i dziadkiem. Jego wielką pasją od dzieciństwa było żeglarstwo i sporty wodne. Wygrał wiele regat na terenie kraju i za granicą. Zdobył między innymi tytuł Mistrza Polski i Wicemistrza Europy.

Wszystko zmieniło się w maju ubiegłego roku. Nagły ogromny ból nogi, szybkie badania i wiadomość, która brzmiała jak wyrok: natychmiastowa amputacja. Wielu by się złamało. A Pan Marian już w szpitalu, siedząc na wózku inwalidzkim, przeglądał katalogi z protezami. Chciał jak najszybciej wrócić do aktywnego życia: jeździć na rowerze, uprawiać sporty wodne oraz prowadzić ukochany katamaran. Koszt protezy sportowej to ponad 300 tysięcy złotych. Dlatego przy pomocy Fundacji Zbieramy Razem rozpoczęła się zbiórka pieniędzy, aby marzenia mogły się spełnić. Pomogli także koledzy żeglarze z całej Polski i z zagranicy. Czy Panu Marianowi uda się wystartować w najbliższych Mistrzostwach Polski?

Premiera w środę 11 stycznia po godzinie 18.00

 

Dodaj komentarz